2 Temmuz vaka sayısı açıklandı! Kritik düşüş

121
2 Temmuz vaka sayısı açıklandı! Kritik düşüş

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 2 Temmuz vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs 2020 Mart ayından bu yana ülkemizde 49.829 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 697 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

Hatırlanacağı üzere 26 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 4.000 seviyelerine kadar düşmüştü.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre 223.782 kişiden 4891’inin testi pozitif çıkarken, 461 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

1 Temmuz itibariyle tüm yasaklar kalkmış durumda. Yani şu anda hiç bir gün ve saatte sokağa çıkma yasağı ya da kısıtlaması söz konusu değil.

Ayrıca restoranlar için uygulanan belirli kapasitede hizmet verme uygulaması da sona erdi. Görünen o ki Türkiye artık normalleşme yönünde önemli adımlar atıyor. Aşılamanın tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki süreçte koronavirüs tedbirleri tamamen rafa kaldırılabilir.

Fakat vakaların tekrardan artması bazı tedbirleri de beraberinde getirecektir.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar

Bir cevap yazın