2022’de en çok indirilen uygulama TikTok oldu

9
2022’de en çok indirilen uygulama TikTok oldu

Popülerliği gitgide artan TikTok, bu yıl da yükselişini sürdürecek gibi görünüyor. Analiz firması Sensor Tower tarafından paylaşılan yeni veriler, 2022 yılında en çok indirilen uygulamanın TikTok olduğunu gösterdi. Sosyal medya pazarındaki payını her geçen gün biraz daha artıran uygulama, 2022’nin başından bu yana 176 milyon indirmeye ulaştı.

Böylece uygulamanın toplam indirme sayısı 3.5 milyarın üzerine çıktı. Bu da TikTok’u 3.5 milyar indirme barajını geçen sadece beşinci uygulama yapıyor. Üstelik TikTok’un indirme rakamları yakın zamanda yavaşlayacak gibi de durmuyor. Gidişata bakılırsa TikTok yakında ilk beşi değil, doğrudan zirveyi de zorlayabilir. Zira son dört yılın toplamına bakıldığında TikTok liderliği kapmış durumda. Yani Facebook ve Instagram gibi zirvede yer alan uygulamalar, önceki yıllarda elde ettikleri avantaj sayesinde TikTok’un önünde kalmaya devam edebiliyor. Son dört yılın indirme rakamlarına bakıldığında ise TikTok’un üstünlüğü açıkça görülüyor.

Instagram Hikayeler özelliği sesli mesaj desteği alıyor

2022’yi ele aldığımızda TikTok’un ardından ikinci sırada, TikTok’tan önce en çok indirilen uygulama unvanını elinde bulunduran Instagram geliyor. Yine Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre Instagram, 2022’de 151 milyon indirmeye ulaştı. Instagram’ın yanı sıra Facebook ve WhatsApp da en çok indirilen beş uygulama arasında yer alıyor. Bu da Meta’nın ilk beşte üç uygulaması olduğunu gösteriyor. İlk beşe girmeyi başaran son uygulama ise Warner Media’nın dijital platformu HBO Max.

Bir cevap yazın