Akbank müşteri verileri Deepweb’te satılıyor iddiası!

75
Akbank müşteri verileri Deepweb’te satılıyor iddiası!

Akbank’ta yaşanan büyük sorunlar sonrasında müthiş bir iddia ortaya atıldı. Ortalık Akbank müşteri verileri Deepweb’te satılıyor iddiası ile sarsıldı! İşte detaylar.

Az çok gündemi takip edenlerin de bildiği üzere Akbank çok zor 2 gün geçirdi. Yaşanan sorunlar neticesinde tüm işlemlerini durdurmak zorunda kalan Akbank bir basın açıklamasında bulunmuştu. Dilerseniz bu açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Basın açıklaması

06.07.2021 tarihinde başlayan bankamız ana bilgisayarlarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler, ilgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde giderilmiştir.

Şu an hizmetlerimiz tüm kanallarımızda devam etmektedir.

Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere akbank.com’dan ulaşabilirler.

Akbank

İşin garip yanı ise bu açıklamaya rağmen, Akbank müşteri verilerinin sosyal medyada satışa sunuluyor olması. Dilerseniz bu iddiaya da aşağıdan göz atabilirsiniz.


Hatırlanacağı üzere Akbank siber saldırı olmadığını belirtmişti. Fakat bu iddialar doğruysa işin ucu farklı bir noktaya varacaktır. Elbette bu tarz iddialar her zaman doğru çıkmıyor. Kimi zaman yapılan satışlar fake olabiliyor.

Muhtemelen önümüzdeki süreçte bir veri kaybının yaşanıp yaşanmadığı daha net bir dille açıklanacaktır. Bekleyip göreceğiz.

Bu yaşanan olaydan sonra Akbank müşterilerinin nasıl bir tavır alacağı da farklı bir konu. Malum bu aksaklıklar yüzünden milyonlarca banka müşterisi mağdur oldu.

Trump, Twitter, Facebook ve Google’a dava açıyor

Bir cevap yazın