Akıllı telefon satışları artıyor

10
Akıllı telefon satışları artıyor

Pandemi sürecinin hafiflemesiyle birlikte akıllı telefon satışları da artıyor diyebiliriz. Görünen o ki normalleşmeyle birlikte akıllı telefonlara olan ilgi tekrar arttı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan pandemi sürecinden ötürü akıllı telefon satışları başta olmak üzere pek çok sektörde işler kötüye gitmeye başlamıştı. Avrupa’nın geneli ve dünyanın pek çok ülkesinde alınan sokağa çıkma yasakları insanları yönden de etkiledi.

Hal böyle olunca insanlar lüks olarak gördükleri bazı ihtiyaçları erteleme kararı aldı. Nitekim akıllı telefon yenileme de bu ihtiyaçlar arasında bulunuyordu.

Dünyanın önemli bir bölümünde insanlar bir akıllı telefonu 1 maksimum 2 yıl kullanıyor. Fakat pandemi şartlarında insanlar telefon yenileme olayını da ertelemek zorunda kalmışlardı.

2021’de akıllı telefonlara olan ilgi hayli arttı. Hatta yayınlanan satış raporları geçtiğimiz yıla oranla satışların önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Bu artışın malum nedeni ise sizlerin de tahmin edebileceği üzere geçtiğimiz yıl yaşanan pandemi süreci.

Aslında pandemi 2021’de de devam etti. Fakat insanlar pandemiyle yaşamaya alıştılar. Aşılama sürecinde önemli bir noktaya gelindi. Sonuç olarak 2021’de pandemi şartları hafiflemiş oldu.

Pandemi şartlarının hafiflemesiyle birlikte satışlar da arttı. 2020’de telefonunu yenileme fikrini es geçenler bu planını 2021’de gerçekleştirdiler.

Ülkemizde ise satışların nasıl gittiğini kestirmek çok mümkün değil. Malum fiyatlar dünya geneline oranla çok daha yüksek.

Bir cevap yazın