Amazon, Bitcoin ödemesi kabul edeceği iddialarına cevap verdi!

107
Amazon, Bitcoin ödemesi kabul edeceği iddialarına cevap verdi!

Dün e-ticaret devi Amazon hakkında bu yıl bitmeden Bitcoin ile ödeme kabul edeceği iddiası çıkmıştı. Bitcoin’i kabul etmesinin ardından kendi kripto parasını da üreteceği iddia edilen şirker bugün bu iddialara yanıt verdi.

Dün, bir İngiliz gazetesi Amazon’un Bitcoin’i bu yıl bitmeden ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Şirket, iddialara göre sadece Bitcoin ile kalmayıp diğer kripto paraları da ödeme yöntemi olarak kabul edecekti. İddiaya göre Amazon ardından kendi kripto parasını yapmak için kolları sıvayacaktı. Bugün bu iddialar şirket tarafından yanıtlandı:

Amazon, kripto para ile ödeme kabul edebilir!

Amazon’dan bir sözcü, “Söylentilere olan ilgimize rağmen, kripto para birimleri için özel planlarımız etrafında ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil” dedi. “Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için bunun nasıl görünebileceğini keşfetmeye odaklanmaya devam ediyoruz.” 22 Temmuz‘da şirket, dijital para birimi ve blockchain ürün lideri için bir iş ilanı yayınlamıştı. Bu iş ilanı da e-ticaret devinin kripto para ile işlem yapacağı söylentilerine kesin gözle bakılmasına sebep oldu. Ancak iddialar yalanlandı.

Geçen hafta, Tesla Inc İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Tesla’nın ilerde kripto parayı ödeme yöntemi olarak kabul etme planları olduğunu söyledi. Dün Amazon’un Bitcoin kullanacağı iddialarının ardından para birimi değerleri değişmişti. Elon Musk’ın da Dogecoin ve Bitcoin üzerine yaptığı söylemlerle kripto paraların piyasa değeri artmıştı.

Apple ve Google siber saldırıların baş sorumlusu olarak görülüyor

Bir cevap yazın