Amazon, uyku alışkanlıklarınızı takip edecek

77
Amazon, uyku alışkanlıklarınızı takip edecek

Google’ın en yeni Nest Hub’ı, artıkk radar kullanarak uykunuzu izleyen tek cihaz olmayacak. Bloomberg’den gelen bir rapora göre Amazon uyku takibi için 60 GHz radar kullanabileceği bir sertifika aldı.Google’ın teknolojisinde olduğu gibi, Halo bandı gibi bir cihaz takmak zorunda kalmadan uyku sorunlarını kontrol edebilirsiniz.

Teknolojik cihazlarda sağlık özellikleri de artık aranan nitelikler arasında. Amazon da bunun farkında ve bünyesindeki sağlık hizmetlerini geliştiriyor. Yeni geliştirlen uyku tabiki teknolojisi, özellikle hareket kabiliyeti veya konuşma bozukluğu olan ve bu tarz cihazlardaki geleneksel komutları kullanamayacak kişiler için yararlı olabilir. Amazon özelliğini, Google ile karşılaştırmaya sokmaktan da çekinmedi. Şirket, radar izlemeyi kullanacak ürünler hakkında pek fazla ipucu vermedi, ancak bu ürünler yüksek ihtimalle “mobil olmayan” cihazlardan olacak. Başka bir deyişle, uykunuzu komodininize koyacağınız bir ev eşyasının izlemesi daha olası.  Amazon’un radar donanımlı aletini ne zaman gönderebileceği kesin değil, ancak henüz bilinmeyen çok detay olduğuna göre bir süre beklememiz gerekiyor.

Amazon, uyku alışkanlıklarınızı takip edecek

Amazon cihaz serisini güncellemek için güçlü motivasyonlara sahip. Google ile rekabetin yanı sıra internet devi, Halo ile Amazon Eczanesi gibi hizmetler arasında sağlığa büyük bir yatırım yapıyor. Radar tabanlı uyku takibi, Amazon’un Echo’sunu yalnızca müzik çalmak veya akıllı evinizi kontrol etmek için kullanışlı bir yol arkadaşı değil, değerli bir sağlık aracı haline getirebilir.

TikTok yapay zeka kullanarak çocukları koruyacak: Yeni bir çalışma başladı

Bir cevap yazın