Android 12 neredeyse hazır! İşte detaylar

125
Android 12 neredeyse hazır! İşte detaylar

Google, Android 12 için dördüncü beta sürümünü yayınladı. Burada herhangi bir önemli yeni özellik bulunmuyor. Ancak beta sürümün yayınlanması işletim sisteminin geliştirilmesinde önemli bir adıma işaret ediyor. Buna göre Android 12’nin gelmesi artık yakındır diyebiliriz. İşte detaylar.

Android 12 artık platform beta aşamasına ulaştı, yani temel teknolojinin çoğunda çalışma tamamlandı. Google, Mart ayında, Android 12′nin bu sene Ağustos civarında beta aşamasına gelmesini umduğunu söylemişti. Görünüşe göre şirket planlarında istikrar sağladı. Google’a göre “Android 12’nin API’leri ve uygulamaya yönelik tüm çalışmaları tamamlandı”. Bu, geliştiricilerin son Android 12 uyumluluk testlerine başlayabilecekleri anlamına geliyor. Son bir Android 12 beta sürümü önümüzdeki hafta çıkmış olacak.

Android 12 neredeyse hazır! İşte detaylar

Google’ın önümüzdeki birkaç ay içinde, muhtemelen Pixel 6 serisinin yanı sıra Android 12’yi geniş çapta piyasaya sürmesi bekleniyor. Android12 beta sürümünü denemek isterseniz, birkaç cihazın buna erişimi var. Bu cihazlar, Google Pixel, OnePlus, Xiaomi ve ZTE telefonları olacak. İşletim sistemi ayrıca Google TV’de de denenebilir. Android 12’ye gelecek olan özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

Apple, iPhone cihazları taramasıyla ilgili endişelere yanıt verdi

Bir cevap yazın