Android Telefonu Bilgisayara Yansıtma

133
Android Telefonu Bilgisayara Yansıtma

Android telefonu bilgisayara yansıtmak, android cihazın tüm işlemlerini bilgisayar üzerinden de yönetebilmeye ve fare desteği ile hareket edebilmeye imkan sağlar. Özellikle çoklu işlemleri geniş ekrandan yönetmek isteyenler Android telefonu bilgisayara yansıtma işlemini tercih ederler.

 

Android Telefonu Bilgisayar Ekranına Yansıtma Ücretli mi?

Android telefonu bilgisayar ekranına yansıtma ücreti bulunmaz. Daha açık bir ifade ile bu işlem için Google Play Store üzerinden ücretli uygulamalar sunulmuştur ancak zip dosya ile ücretsiz şekilde de yansıtma yapılabilir. İşlemin ücretsiz bir yolu varken, ücretli uygulamaları indirmeye gerek duyulmaz. Android telefonu ücretsiz olarak bilgisayara nasıl yansıtabileceğinizi alt başlıktaki adımlardan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Android Telefonu Bilgisayara Yansıtma Nasıl Yapılır?

Android telefonu bilgisayara yansıtmak için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

  • İlk olarak telefona Scrcpy programı içeren zip dosyasını indirilir ve masaüstüne dosya alınır.
  • Android cihazdan “Geliştirici Seçenekleri“ menüsüne giriş sağlanır.
  • Hemen ardından sıralanan seçeneklerden “USB Hata Ayıklama“ modunun karşısındaki tik’e tıklanıp etkinleştirme yapılır.
  • Android cihaz, Windows bilgisayar’a kablo ile bağlanır.
  • Bağlantı ile telefon ekranında çıkan “USB Hata Ayıklama“ moduna tıklanır.

Adımların sonunda Android telefonu bilgisayara yansıtma yani telefon ekranını ve işlemlerini bilgisayar ekranından görüntüleme işlemi rahatlıkla gerçekleştirilir.

Android Telefonu Bilgisayara Yansıtmak Ne Sağlar?

Android telefonu bilgisayara yansıtmanın sağladığı kullanım açısından konfor ve daha geniş görüntüleme alanıdır. Android telefon ekranının bilgisayar ekranında olmasını istemenin pek çok farklı nedeni var. Örneğin bir uygulamayı kullanırken fare ve klavye desteğine sahip olmak, Google Play Store’den telefona yüklenen oyunları klavye ile oynamak için yansıtma tercih edilir.

Diğer yandan android telefonu bilgisayara yansıtma işlemi yapıldığında, mobil telefon içinde gezinti yapılırken bir yandan fotoğraf düzenlenip, diğer sekmede ise oyun oynanabilir.

Bir cevap yazın