Apple vs Samsung tablet rekabeti: Apple rekor üstüne rekor kırdı

149
Apple vs Samsung tablet rekabeti: Apple rekor üstüne rekor kırdı

Apple vs Samsung tablet rekabeti her geçen yıl daha fazla artış gösteriyor. Birçok kişiye ayrı bir işletim sistemi sunmasıyla bilinen Apple görünen o ki tablet konusunda ön plana çıkıyor. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple her alanda rekabet etmeye çalışıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon alanında Samsung ve Xiaomi ile göğüs göğüse mücadele ediyor. Şimdi ise şirket tablet konusunda birçok dünya devi ile rekabet etmeye çalışıyor.

Bugüne kadar ortaya çıkan rakamlara göre Apple tablet alanında diğer tüm markalara fark atmış gibi görünüyor. Amazon ve Samsung gibi şirketlerin toplamından bile daha fazla tablet sattığı ortaya çıktı. Apple iPhone modellerinde kazanılan başarı böylece tablet modellerinde de elde edilmiş oldu.

2021 yılının ikinci çeyreği genel olarak değerlendirildiğinde Apple markasının 12,9 milyon adet tablet sattığı görülüyor. Samsung ve Amazon ise toplamda 12,3 milyon tablet satmayı başarmıştı. Böylece Apple markası bu iki şirketi geçti. Amazon bildiğiniz üzere dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alıyor.

Apple vs Samsung tablet

Bazı alanlarda rakiplerine tur bindirmeyi başaran Apple böylece iyi bir gelir sağlıyor. Firma gerçekleştirdiği tablet satışlarından 7,4 milyar dolar gelir elde etti. Geçen yıl ile kıyaslandığında Apple 6,6 milyar dolar daha fazla kazanç elde etti. Sadece tablet alanında yaşanan bu gelir artışı hisselere de yansıyor.

Elon Musk Apple CEO’su olmak istiyor iddiaları ortalığı fena karıştırdı

Hem donanım hem de yazılım açısından başarılı bir performans gösteren Apple kendisini biraz daha geliştirmek zorunda. Şirketin özellikle giriş seviyesindeki Android tabletlere benzer cihazlar üretmesi gerekiyor. Böylece rekabette çok daha ön sıralarda yer alabilir. Peki siz Apple tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın