Bakın hangi iPhone 13 özelliği kesinleşti: Sağlam kamera bekleyenler toplansın

102
Bakın hangi iPhone 13 özelliği kesinleşti: Sağlam kamera bekleyenler toplansın

Hangi iPhone 13 özelliği yayınlanırsa yayınlansın büyük bir dikkat çekmeyi başarıyor. Şirketin bu yeni cihazı yavaş yavaş kesinleşiyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 13 modeli, sızıntılarının ana gündem maddesi haline geldi. iPhone 12 serisi Ekim ayında tanıtıldı ve büyük bir beğeni kazandı. Şirket her yeni amiral gemisi modelinde daha fazla heyecan uyandırıyor. Özellikle işin kamera tarafında beklenti büyük.

Eylül ayında karşımıza çıkması beklenen iPhone 13 serisi yine güçlü bir kamera ile gelecek. Ancak bu sefer şirket yeni bir strateji denemeyi düşünüyor. Apple en son iPhone Pro modellerinde LİDAR teknolojisini kullanmıştı. Şimdi ise bunu tüm cihazlarına yaymayı planladığı söylenmişti. Ancak yeni kaynaklar kullanıcıları üzecek gibi görünüyor

Apple tarafından geliştirilen iPhone 13 modellerinin ne yazık ki tamamında LİDAR kamera teknolojisi kullanılmayacak. Bunun yerine sadece iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde bu teknolojiye yer verilecek. Sızıntılarla beraber güzel bir haber geldi.

Hangi iPhone 13 özelliği

Ortaya çıkan detaylara göre Apple iPhone 13 modellerinde olmasa bile gelecek diğer modellerde LİDAR teknolojisini hepsine yaygınlaştırabilir. Daha iyi bir kamera çekimi sağlamak için LİDAR teknolojileri tercih ediliyor. Bu teknoloji sayesinde kameranın nesnelere olan uzaklığı hassas ve hızlı bir şekilde ölçebiliyor. Böylece daha ölçülü fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Apple iPhone 13 ismini kullanmayacak! İşte yeni isim

Özellikle artırılmış gerçeklik ve gece çekimleri konusunda büyük bir öneme sahip. Ayrıca 3D modelleme gibi alanlarda da yine benzer teknolojiler tercih edilebilir. Şu an tüm gözler iPhone 13 cihazlarının tanıtılacağı lansmana çevrildi.

Bir cevap yazın