Battlefield 2042 hataları oyuncuları bezdirdi

11
Battlefield 2042 hataları oyuncuları bezdirdi

Battlefield 2042 hataları oyuncuları bezdirdi. DICE tarafından geliştirilen ve yayıncılığı Electronic Arts tarafından yapılan Battlefield 2042 oyunu, bugünlerde oldukça zor bir süreçten geçiyor. Uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen oyuna, ilk günlerde adeta büyük bir ilgi patlaması olmuş, dünyanın en popüler oyun servisi Steam üzerinde anlık 100.000 kişiden fazla oyunsever bu oyuna katılım sağlamıştı.

Battlefield 2042 hataları

Bununla birlikte güzel günler çabuk geçti ve oyuncular birbiri ardında Battlefield 2042’nin eksik yönlerini fark etmeye başladı. Özellikle oyunun ve genelde de sunucuların çökmesi, yıllarca bu yapımı beklemiş en sadık oyunseverleri bile canından bezdirdi. EA tarafından yapılan açıklamaların çoğu kez lafta kalmasıyla birlikte geniş kitleler halinde protesto edilmeye başlanan Battlefield 2042, bugün itibariyle yayın hayatında ilk defa anlık aktif oyuncu sayısında 1.000 kişinin altını gördü.

Battlefield 2042 hataları

Çok daha basit ve az bütçeli oyunların bile halen anlık on binlerce kişi tarafından oynandığını hesabı kattığımız zaman, Battlefield 2042’nin ne kadar kötü bir duruma düştüğü çok daha net bir şekilde anlaşılıyor. Ne var ki Electronic Arts, hala bu durumdan gerekli dersleri çıkarmış değil.

Battlefield 2042 hataları

Yakın zamanda bir açıklama daha yapan oyun devi, Battlefield 2042’deki hataların farkında olduklarını ve hızlı bir şekilde bu sorunların çözüleceğini söylemişti. Gelin görün ki aradan geçen günlerde, hala bu konulara ilişkin somut bir adımın atılmamış olması, kalan 1.000’in altındaki oyuncunun da çok uzun ömürlü olmayacağını gösteriyor.

TikTok herkesin beta araçlarıyla AR efektleri oluşturmasına izin verecek

Bir cevap yazın