Bitcoin 40 bin dolar koşusuna başladı

89
Bitcoin 40 bin dolar koşusuna başladı

Kripto para piyasasındaki dengeler yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Bitcoin önemli bir eşiği aştıktan sonra 40 bin dolar koşusuna başladı.

Temmuz ayına girmemizle birlikte kripto para piyasasında da yeşil bir grafik hakim olmaya başladı. Hatırlanacağı üzere Haziran ayında hemen hemen tüm kripto paralarda önemli oranda düşüşler yaşanmıştı.

Bu düşüşlerin fitili ise Mayıs ayının son haftasında ateşlenmişti. Aslında genel beklenti sert bir düzeltmenin olacağı yönündeydi. Fakat kimse bu kadar sert bir düşüş beklemiyordu. Mayıs ayında 64 bin doları gören Bitcoin hızlı bir düşüşle 32 bin dolara kadar düşmüştü.

Geçtiğimiz ay BTC’nin 29 bin dolar seviyelerine inmesi yatırımcıların yüreğini ağzına getirdi.

Bitcoin 29 bin dolar seviyesinden hızlı bir toparlanma ile 33 bin dolar seviyesine çıkmayı başarmıştı. Şimdilerde ise 35 bin dolar seviyesini aşarak kendisine önemli bir destek noktası hazırladı.

Genel kanı Bitcoin’in bu seviyelerden 40 bin doları görebileceği yönünde. Aslında bunu tahmin etmek çok zor değil. Sonuçta BTC her zaman gerilediği noktayı görüp üzerine koymuş bir kripto.

Elbette önemli olan bunun ne zaman gerçekleşeceğini kestirmek. Bu hızlı bir şekilde de gerçekleşebilir, çekilip sonrasında 40 bin dolar seviyesine de gelebilir.

Dip not olarak belirtelim. Bu ve benzeri kripto para içeriklerimi yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Dolayısıyla yatırımlarınızı kendi görüşlerinize göre yapmanızı tavsiye ederiz.

App Store yine tartışmaların odağında

Bir cevap yazın