Bitcoin balinaları büyük miktarda transfer yaptı: Peki bu ne anlama geliyor

149
Bitcoin balinaları büyük miktarda transfer yaptı: Peki bu ne anlama geliyor

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bazı detaylara göre Bitcoin balinaları büyük miktarda transfer gerçekleştirdi. Bu transferlerin genel detaylarına bakarsak karşımıza ilginç bir tablo çıkıyor. İşte konuyla alakalı merak edilen ayrıntılar.

Kripto paralarda balina denilen bazı kişiler bulunuyor. Genellikle 10 bin BTC ve üzerine sahip olan kişiler balina olarak nitelendiriliyor. Twitter platformu üzerinden balina hareketlerini sıkı bir şekilde takip eden Whale Alert isimli hesap 44 ardışık Bitcoin transferi yapıldığını gözler önüne serdi. Transfer esnasında 10 bin civarında Bitcoin kullanıldı.

Binli ifadelerle açıklayınca genellikle pek anlaşılır olmuyor. Çok daha net bir şekilde anlaşılması için bunu mevcut dolar kuru üzerinden açıklayalım. Aktarılan Bitcoin toplamda 17 milyar 342 milyon 379 bin dolar değere sahip.

Genellikle Bitcoin balinalarının transferleri hangi platform üzerinden yaptığı daha büyük merak konusu oluyor. Ortaya çıkan son detaylara göre balinalar bu transferlerin bir bölümünü anonim cüzdanlardan başka anonim cüzdanlara doğru gerçekleştirdi.

Bitcoin balinaları büyük miktarda

Balinalar tarafından yapılan transferlerin önemli bir bölümü Coinbase tarafından gerçekleştirildi. Tüm bunların bir anlamı olduğu tahmin ediliyor. Bildiğiniz üzere Bitcoin şu anda 39 bin 700 dolar seviyelerinde ve bir türlü 40 bin dolar üzerinde tutunamıyor. Balinalar tarafından gerçekleştirilen tüm transferler 40 bin dolar üzeri için yapılmış olabilir.

Amazon, Bitcoin ödemesi kabul edeceği iddialarına cevap verdi!

Analistler Bitcoin gibi devasa bir kripto para biriminin kolaylıkla 40 bin doları aşacağını söylüyor. Ancak önünde çok büyük engeller var. En ufak bir devasa satış bile rakamları altüst edebilir. Peki sizin balinaların bu transfer hareketi ile ilgili tahminleriniz neler?

Bir cevap yazın