Bitcoin milyonerinin ölümü beraberinde çok fazla soru işareti bıraktı

66
Bitcoin milyonerinin ölümü beraberinde çok fazla soru işareti bıraktı

Bitcoin milyonerinin ölümü hiç beklenmeyen bir zamanda gerçekleşti. Kosta Rika kıyılarında hayatını kaybeden bu adamın boğularak öldüğü tahmin ediliyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Bitcoin hiç durmadan büyümeye devam ediyor. Aynı şekilde onunla milyoner olan kişi sayısında da artış yaşanıyor. Mpex kurucusu ve Bitcoin evangelisti Mircea Popescu tarihin belki de tek Bitcoin milyoneri oldu.

Onun hakkında milyoner ifadesi kullanılırken sahip olduğu Bitcoin’in değerinden bahsedilmiyor. Burada asıl vurgulanmak istenen onun kaç adet Bitcoin sahibi olduğuydu. Bilindiği kadarıyla Popescu yaklaşık olarak 1 milyon Bitcoin bulunduruyor.

Büyük varlıklar işin içerisine girince her zaman için suikast ihtimalleri düşünülmesi gerekiyor. Kosta Rika adalarında ölü olarak bulunan ve Rumen vatandaşı olan bu adam suikaste kurban gitmiş olabilir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de “Bitcoin menkul kıymetler borsası” olan MPEx’i kurmasıyla bağlantılı.

ABD menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu ona büyük öfke duyuyordu. Hatta kendisi sadece Bitcoin kabul eden popüler bir kumar sitesi olan Satoshi DICE kripto parasını bile kendi platformunda listelemişti. Sadece bunlar bile ABD için en büyük öfke kaynakları oldu. Bitcoin blog boyutunda değişiklik yapılması halinde 1 milyon Bitcoin satacağını söylemişti.

Bitcoin etkinliği Musk spekülasyonlarına maruz kaldı: Yeni bir skandal yaşanabilir

Onun bu sözleri üzerine Bitcoin milyoneri olduğu ortaya çıktı. Ayrıca açık kaynak projelerine ciddi bir önem veren Mircea Popescu, birçok yazılım ekibine kaynak ayırmıştı. Kendisinin ABD borsa kurumları ile arası çok kötüydü. Bu durum suikaste kurban gitmiş olma ihtimalini artırıyor.

Bir cevap yazın