BtcTurk verilerini çalan korsanlar diğer hesaplara yöneldi: Dolandırıcılar rahat durmuyor

65
BtcTurk verilerini çalan korsanlar diğer hesaplara yöneldi: Dolandırıcılar rahat durmuyor

BtcTurk verilerini çalan korsanlar her seferinde çıtayı bir adım daha ileriye taşıyor. Birçok kullanıcının verileri tehlikede. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası beklenmeyen bazı tehlikeler ile karşılaşabiliyor. Hatırlayacağınız üzere 2018 yılında BtcTurk kullanıcı verilerinin ele geçirildiği ortaya çıkmıştı. Şirket ilk etapta bunu yalansa bile daha sonradan bazı verilerin gerçekten çalındığı anlaşıldı. Firma bu konuda kullanıcıları teselli edecek açıklamalar yaptı.

Bugün ortaya çıkan bazı haberlere göre 516 binden fazla kullanıcının verileri başka platformlar için de kullanılıyor. Verileri çalınan kişilerin diğer borsalardaki hesaplarına erişmeye çalışıyorlar. Böylece ortaya çok ciddi bir güvenlik açığı çıkıyor.

Bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen bilgiler arasında e-posta adresi, açık adres, doğum tarihi, ad soyad ve telefon numarası gibi detaylar yer alıyor. Bu bilgilere sahip olan kişiler kullanıcıların tüm hesabını ele geçirebiliyor.

BtcTurk verilerini çalan korsanlar

Ayrıca cep telefonlarına erişim sağlayan bilgisayar korsanları istedikleri gibi şifreleri değiştirebiliyor. Diğer platformlara konu ile ilgili danışan 20 kişi e-posta ve şifre gibi bilgilerinin değiştiğini öğrendi. Bilgisayar korsanları BtcTurk üzerinden elde ettiği bilgileri başka borsalarda kullandı. Böylece kullanıcılar 2 kat daha büyük bir risk ile karşı karşıya kaldı.

BtcTurk hacklendi iddialarına yanıt geldi: İşte merak edilenler

Birçok borsa tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında ne yazık ki bilgilerin doğru olduğu görülüyor. Eğer sizin de kullanıcı verilerinizin ele geçirildiğini düşünüyorsanız mutlaka e-posta veya şifre gibi bilgilerinizi değiştirin. Hatta düzenli olarak bu tür bilgilerinizin değişmesi güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın