Bu fiyata telefon mu olur! Apple çok abarttı

157
Bu fiyata telefon mu olur! Apple çok abarttı

Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtacağı iPhone 13 fiyatı sızdırıldı. Bu fiyata telefon mu olur! Apple bu sefer çok abarttı.

Gün geçmiyor ki yeni iPhone modellerine dair bir sızıntı daha gerçekleşmesin. Son gelen raporlar Apple’ın yeni amiral gemisi modelinin fiyatını gözler önüne seriyor.

Apple şu sıralar hummalı bir şekilde yeni nesil iPhone modelleri üzerinde çalışıyor. Cupertino merkezli şirket bu yılın son çeyreğinde iPhone 13 modellerini tanıtacak.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre iPhone 13 serisi kasa tasarımı itibariyle iPhone 12 serisini andıracak. Fakat telefonun ön kısmında yani ön panelde önemli bir güncellemeye gidilecek.

iPhone fanlarının uzun bir süredir beklediği minimal çentik tasarımı nihayet iPhone 13 ile gerçek olacak. Apple yeni nesil iPhone modelinde ön kamera ve FaceID sensorlerinin yer aldığı çentik kısmını önemli derecede küçültecek.

Peki bu işlemin kullanıcıya maliyeti ne olacak? Apple tarafından bakıldığında çok bir maliyet yok gibi görünebilir. Fakat sızdırılan bilgilere göre Apple iPhone 13 Pro Max’in etiketi için 1700 dolara yakın bir fiyat düşünüyormuş. Elbette bu telefonun en üst depolama alanına sahip versiyonu için geçerli.

Peki bu telefonun ülkemizdeki fiyatı ne kadar olacak? Açıkçası söz konusu Android tarafında bir üretici olsa direkt olarak 10 ya da 11 ile çarpmamız yeterli olurdu. Lakin söz konusu Apple olduğunda 10 ya da 11 ile çarpmak pek de doğru sonuç vermiyor.

Dolayısıyla bu telefonun ülkemizdeki fiyatının 20.000 TL’yi aşması bizleri çok fazla şaşırtmayacaktır.

iPhone 13 Pro tasarımı sızdırıldı

apple mı abarttı gerçekten? 1700₺ olsa kimsenin sesi çıkmayacak ülkede. 1700 dolar olunca kur farkından çıldırıyorsun. suçlu ne oldu? kur farkı oldu. değil mi? apple değil yani.

Bir cevap yazın