Çentiksiz iPhone 13 bekleyenler boşuna beklemeyin!

126
Çentiksiz iPhone 13 bekleyenler boşuna beklemeyin!

Çentiksiz iPhone 13 bekleyenler boşuna beklemeyin! Ekran altı kameraya sahip telefonların çoğalması Apple yetkililerinin pek de umrunda değil gibi görünüyor.

Son dönemde ekran altı kameraya sahip model sayısının artması Apple fanlarını da umutlandırdı. Özellikle de sızdırılan bazı raporlarda iPhone 13‘ün çentik olmadan gelebileceği iddiaları, teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Fakat bu iddialar kısa sürede asılsız çıkacak gibi görünüyor.

Apple iPhoneX‘ten bu yana benzer bir tasarım çizgisinde ilerliyor. Sadece bu yıl çıkan iPhone 12 modellerinde oval hatlar yerine köşeli hatların ön planda olduğu bir tasarım çizgisi tercih edildi. Ön paneldeki çentikli ekran tasarımı ise hiç değişmedi.

Yıllardır Apple’ın çentiği küçülteceğine, hatta tamamen ortadan kaldıracağına ilişkin bazı söylentiler mevcut. Fakat Cupertino merkezli şirket henüz bu konuda herhangi bir adım atmış değil. Nitekim atacağa da pek benzemiyor.

Geçtiğimiz yıl yeni iPhone modellerinde çentik tasarımının küçüleceğine ilişkin çok kuvvetli söylentiler vardı. Fakat bunların hiç biri gerçek çıkmadı.

Şimdi de yine benzer bir senaryo ile karşı karşıyayız. Ne kadar doğrudur bilinmez fakat Apple yeni iPhone modellerinde daha küçük bir çentik kullanmaya hazırlanıyor. Zira geçtiğimiz gün sızdırılan görsel de bu durumun en net kanıtı.

Tabi ki dediğimiz gibi bu görsel sahte de olabilir. Dolayısıyla iPhone 13 satışa sunulmadan çentiğin ne derece küçüldüğünü öğrenmemiz pek mümkün değil.

Açık konuşmak gerekirse Apple bu çentik olayını çok fazla abarttı. Yıllardır FaceID sistemini daha küçük bir panele sığdırmayı başaramadılar. Ya da başarmak istemediler.

Galaxy Z Fold 3 için her S Pen uygun olmayacak

Bir cevap yazın