Çin Binance engeli işe yaramadı: Bitcoin neredeyse hiç etkilenmedi

107
Çin Binance engeli işe yaramadı: Bitcoin neredeyse hiç etkilenmedi

Geçtiğimiz gün yaşanan Çin Binance engeli borsalarda neredeyse hiçbir etki oluşturamadı. Birçok kişi Çin engeli nedeniyle bu kripto para biriminin fiyatında düşüş yaşanacağını tahmin ediyordu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkeleri içerisinde yer alan Çin aynı şekilde kripto paralar konusunda da büyük bir öneme sahip. Dünyanın en fazla kripto para yatırımcısına sahip ülkesi konumumda. Bu nedenle Çin’de yaşanan gelişmeler sektörde çok büyük bir etki oluşturuyor. Mesela kripto para madencileri ülkeden çıkarıldı ve Bitcoin önemli bir düşüş yaşadı.

Yine bugünlerde Çin Merkez Bankası tarafından Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında olumsuz yorumlar yapıldı. Daha önceden İngiltere Merkez Bankası tarafından yapılan olumsuz açıklamalar nedeniyle kripto para fiyatlarında bir miktar geriye çekilme yaşandı. Fakat Çin tarafından getirilen Binance erişim yasağı sektöre etki etmedi.

Kalabalık nüfusu nedeniyle her zaman için ilgi odağı olmayı başaran Çin kripto paralar konusunda yüzleri güldürmüyor. Kripto para madencilerinin ülkeyi terk etmesi üzerine Bitcoin fiyatı 28 bin dolar seviyesine kadar düştü. Bunun üzerine borsalarda büyük bir panik havası oluştu.

Çin Binance engeli

Problemler sadece bunlarla sınırlı değil. Aynı şekilde başka bazı ülkelerin kripto paralara baskı yaptığı görüldü. Mesela İran ve Hindistan bunlar arasında yer alıyor. Ancak hiçbirisi kripto para borsası devi Binance’yi engellemeye çalışmadı. Çin çok daha ileriye giderek bu borsayı engelledi.

Bitcoin kapatılabilir mi? Binance CEO’su önemli açıklamalar yaptı

Yaşanan bu gelişmelere rağmen Bitcoin sağlam bir şekilde durmaya devam ediyor. Birçok analist onun yükseliş trendine girdiğini söylese bile yine de beklemekte fayda var. Şu aralar 33 bin 900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin, Çin tarafından getirilen engellemeye rağmen bana mısın demiyor.

Bir cevap yazın