Çoklu evren teknolojisi Facebook için devrim niteliğinde: Evren içinde evren

82
Çoklu evren teknolojisi Facebook için devrim niteliğinde: Evren içinde evren

Çoklu evren teknolojisi birçok kişi tarafından pek bilinmiyor. Daha önceden teori olarak ortaya atılan çoklu evrenler Facebook tarafından hayata geçiriliyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketleri içerisinde yer alan Facebook yeni denemeler yapmayı seviyor. Firmanın kurucusu olan Mark Zuckerberg yepyeni bir proje geliştirildiğini açıkladı. Bu projede sanal alanda etkileşim sağlanacak. Böylece siz bir mekanda bulunurken aynı şekilde başka bir mekanda etki yaratabileceksiniz.

Facebook özellikle son dönemlerde yeni teknolojilere daha fazla önem gösteriyor. Şirketin her ne kadar 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunsa bile yine de bunu yeterli görmüyor. Stabil bir ilerleme sergilemekten ziyade yeni teknolojilere önem veriyor. Oculus bu yeni teknolojilerin öncüsü olacak.

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni teknoloji ile birlikte insanların çoklu evren içerisinde toplantılar düzenleyebileceği veya başka aktiviteler gerçekleştireceği ifade edildi. Böylece şirket kendi internet nüfuzunu birçok alanda kullanabilecek.

Çoklu evren teknolojisi

Facebook internet alanında oluşturduğu etki ve hakimiyet sayesinde bu tür hamleleri rahat bir şekilde yapabiliyor. Aynı şekilde Google, Apple ve Microsoft gibi markalar benzer özellikler taşıyan teknolojilere yer veriyor. Mesela Microsoft tarafından geliştirilen hologram bunun en önemli örnekleri arasında yer alıyor.

Facebook, Manavgat için o özelliği aktif etti

Microsoft şu sıralar holoportation projesi üzerine yoğunlaştı. Bu proje ile birlikte iş toplantıları sanal dünyada canlı bir şekilde yapılabilecek. Facebook kendi projesinde önemli bir aşamaya gelmeyi başarırsa Microsoft ve Google gibi markalar onu yakından takip edecektir. Peki sizce gerçek ve sanal hayatı bir araya getirmeye yarayan bu tür projeler tutar mı?

Bir cevap yazın