EA, oyunlarına reklam koyacağı iddialarını reddetti

64
EA, oyunlarına reklam koyacağı iddialarını reddetti

Çıkan söylentilere rağmen Electronic Arts (EA), gelecekteki oyunlarına oyun içi video reklamları eklemeyeceğini resmi olarak açıkladı.

Bir süredir EA’nın konsol oyunlarında oyun içi video reklamları koyacağı söylentileri mevcuttu. Oyun içi reklamlar, ilk olarak Oculus Quest‘te ortaya çıktığından beri oyunlarda giderek daha yaygın hale geldi. B oyuncular konsol oyunlarında da reklamların görünmeye başlayacağından endişe ediyordu. Reklamları izleyenlere ufak ödüller verilmesi gibi kampanyalar yapılsa da reklamlar asla tutmadı ve yüksek ihtimalle tutmayacak. Neticede oyunda maç sırasında çıkabilecek her hangi bir reklam oyuncunun dikkatini dağıtarak oyunun gidişatını değiştirebilir.

EA, oyunlarına reklam koyacağı iddialarını reddetti

Neyse ki Electronic Arts (EA), Simulmedia ile ortaklığı ve gelecekteki konsol sürümlerinde oyun içi reklam potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundu. Bir EA sözcüsü, oyunculara şirketin şu anda bunu planlamadığına dair güvence verdi ve şunları ekledi: “Oyunlarımıza ‘TV tarzı’ reklamlar eklemek istediğimizi öne süren yanlış raporların ardından, oyun içi reklamları açıklığa kavuşturmak istedik. Konsol oyunları şu anda araştırdığımız veya uygulamak için herhangi bir anlaşma imzalamadığımız bir şey değil. Mümkün olan en iyi oyuncu deneyimini yaratmak öncelikli odak noktamız olmaya devam ediyor.”  Şiketin açıklamasının ardından oyuncular rahat bir nefes almış olabilir. Bununla birlikte, Electronic Arts sözcüsünün, şirketlerinin playerWON ile olası ilişkisini sorguladığını belirtmekte yarar var. Yani oyun sırasında reklam uygulaması her an değişebilir.

Bitcoin üretiminde zorluk düşüşü madencilerin yüzünü güldürdü: Yeniden yükseliş gelebilir

 

Bir cevap yazın