Ekran kartı alacaklar dikkat! Fiyatlar fena düşecek

61
Ekran kartı alacaklar dikkat! Fiyatlar fena düşecek

Ekran kartı alacaklar dikkat! Madencilik aktivitelerinin durmaya başlaması ile birlikte fiyatlar fena halde düşecek. Acele etmeyin.

Çok değil geçtiğimiz yılın Aralık ayında yanı 5 ay öncesinde 1000 TL gibi fiyatlara satılan ekran kartları şimdilerde 8000 TL gibi absürt fiyatlardan satılmaya başladı. O da sıfırını bulabilirseniz. Fakat sabredin bu buhranın bitmesine az kaldı.

Kripto paraların yaygınlaşması ve popülerleşmesi ile birlikte, mining yapan kişilerin sayısı da hayli arttı. Bilindiği üzere bazı kripto paraları üretmek için yüksek güçlü GPU yani ekran kartlarından faydalanılıyor.

Günümüz kurlarıyla bir ekran kartı kendi parasını 6 – 7 ay gibi bir sürede çıkartıyor. Sonrasında ise getirisi tamamen kar olarak kullanıcıya kalıyor. Hal böyle olunca ekran kartlarına olan talepte de patlama yaşandı.

Şu anda piyasada ekran kartı bulmak fena halde zorlaşmış durumda. Olan ekran kartlarının fiyatları da hayli üst seviyelerde. Peki bu fiyatlar ne zaman düşecek?

Günümüzde mining ile uğraşanların çok büyük bir bölümü ethereum kazıyor. Bitcoin’den sonra en değerli kripto para konumunda yer alan ETH önümüzdeki günlerde bir güncelleme alacak.

ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte madencilerin kazançları da önemli oranda düşecek. Bu da madencilik yapmayı eskisi kadar karlı kılmayacak.

Bu seviyede pek çok kişinin sisteminin fişini çekerek ekran kartlarını satışa çıkarması bekleniyor. Bu durumda piyasadaki kartların fiyatı da muhtemelen düşecektir.

Eğer şu sıralar ekran kartı almayı düşünüyorsanız 24 Temmuz’daki ETH güncellemesine kadar beklemenizi öneririz. Böylece daha makul fiyatlardan ekran kartı almanız da mümkün olacaktır. Elbette yine de tercih sizin.

Uzman trader 5 kripto para tüyosu verdi

Temmuz 24 gibi gelecek olan eth 2.0 değil. Eth 2.0 ile pos’a geçilecek. Ve onun içinde 1-2 yıl kadar bir zaman var. İnsanları yanlış bilgilendirip “haber” yapıyorum demeyin. Bilmediğiniz veya hakim olmadığınız konular hakkında haber yapmayın. Herkes herseyi bilmek zorunda değil…İnsanlar bu haber ile birlikte belki alım yapmayacak.

Bir cevap yazın