Elon Musk Apple CEO’su olmak istiyor iddiaları ortalığı fena karıştırdı

109
Elon Musk Apple CEO’su olmak istiyor iddiaları ortalığı fena karıştırdı

Elon Musk Apple CEO’su olmak istiyor iddiaları son dönemlerde gündeme gelmeye başladı. Ancak bu hikayenin biraz daha eskiye dayandığını söylemek gerekiyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan Elon Musk neredeyse sürekli gündeme gelmeyi başarıyor. Hem Tesla araçlarında yaşanan gelişmeler hem de kripto paralar ile alakalı yaptığı açıklamalar nedeniyle sürekli gündemde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu defa gündemde olması Twitter paylaşımları nedeniyle gerçekleşmedi.

Ortaya çıkan son detaylara göre Elon Musk 2016 yılında Tim Cook ile görüştü. Apple şirketinin CEO’su olmak istiyordu. Bu görevi Tesla markasını sattıktan sonra yerine getirecekti. Yani Musk, Tesla markasını Apple’a sattıktan sonra yine bu şirkete CEO olarak gelecekti.

2016 yılında yaşanan bir olay ile ilgili bazı detaylara yer veren Power Play isimli eser büyük tartışmalar yaratacak bir tarza sahip. Anlatılanlara bakıldığında neredeyse hiç ihtimal verilmeyecek detaylar ortaya çıkıyor. Mesela hiç kimse Musk’ın böyle bir görev için talepte bulunacağına ihtimal vermiyordu.

Elon Musk Apple CEO'su

Peki hikayenin karşı tarafı bu konu hakkında ne söylüyor? Tüm bu iddialar Elon Musk’a soruldu. Yaptığı açıklamalarda kendisinin kesinlikle böyle bir amacının olmadığını ifade etti. Ancak o dönem için Tesla markasını Apple’a satmak istediğini söyledi. Tesla o dönem piyasa değerine bakıldığında şu anki değerinin yüzde 6 kadarı olduğu görülüyor.

Elon Musk Epic Games’i haklı buluyor: İnternete küresel vergi çıkışı

Kitabın ilerleyen bölümlerine bakıldığında Tim Cook tarafından Elon Musk’a hakaret edildiği de söyleniyor. CEO olma teklifi onu kızdırdığı için kötü sözler kullandı. Kitap çok daha büyük tartışmalara neden olacak gibi görünüyor. Her ne kadar Musk tüm iddiaları inkar etse bile yine de doğruluk payı olabilir.

Bir cevap yazın