Elon Musk’ın kripto para yatırımı ortaya çıktı: Saman altından su yürütüyor

134
Elon Musk’ın kripto para yatırımı ortaya çıktı: Saman altından su yürütüyor

Elon Musk’ın kripto para yatırımı ile ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. Birçok kişi onun kripto para yatırımı yapmaktan vazgeçtiğini sanmıştı. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası özellikle son dönemlerde büyük bir değişim yaşıyor. Bitcoin gibi bir devin bile 30 bin doların altına düştüğü günleri gördük. Tüm bu düşüşlerin en büyük nedenlerinden birisi de hiç şüphesiz Elon Musk gibi manipülatörlerdir.

Tesla ve SpaceX CEO’su Twitter üzerinden paylaşım yaptığı andan itibaren kripto paraların değeri sert bir şekilde düşüyor veya yükseliyor. Son dönemlerde elindeki kripto paraları sattığını söyleyerek gündeme oturan Musk aslında dipten toplayan kişilerdenmiş.

Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood ve Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından gerçekleştirilen Bitcoin etkinliğine katılan Musk, bomba açıklamalar yaptı. Kendisi piyasaları çok fazla hareketlendirdiği için ilgi odağı oldu.

Elon Musk'ın kripto para

Ona sorular en önemli sorulardan birisi de hiç şüphesiz hangi kripto paralara sahip olduğuydu. Etkinlik esnasında yaptığı açıklamalarda Bitcoin topladığını söyledi. Aynı şekilde Ethereum ve Dogecoin yine onun en fazla biriktirdiği kripto paralar içerisinde yer alıyor. Ethereum fazlasıyla dikkat çeken bir proje ve Musk’ın buraya yoğunlaşması sürpriz olmadı.

Tesla’nın patronu olmaktan hoşlanmadığını söyledi: Musk yine yaptı yapacağını

Her ne kadar kripto para tuttuğunu söylese bile yine de onun birçok eleştirisi var. Özellikle Bitcoin gibi kripto paraların kullanım konusundaki yetersizliği ve çok fazla enerji harcamaları onun için en büyük negatif özellikler. Peki siz Musk’ın kripto para biriktirmesine şaşırdınız mı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın