Ethereum 2.0 güncellemesi gerçekleşti! Peki şimdi ne olacak?

104
Ethereum 2.0 güncellemesi gerçekleşti! Peki şimdi ne olacak?

Ethereum ağında merakla beklenen 2.0 güncellemesi sonunda gerçekleşti. Peki şimdi ne olacak? Madenciler bu durumdan nasıl etkilenecek? İşte konuya ilişkin detaylar.

Yaklaşık olarak 3 yıldır Ethereum’un 2.0’a geçmesi üzerine planlar yapılıyordu. Nihayet beklenen Londra güncellemesi gerçekleşti. Zaten güncellemenin 4 Ağustos’ta olacağına dair önceden bilgi verilmişti. Dolayısıyla bugün itibariyle Ethereum 2.0 resmen devreye sokuldu.

Elbette, kripto ağlardaki güncellemeler hemen saat verilerek gerçekleşmiyor. Bu güncellemenin tam anlamıyla tamamlanabilmesi için belirli bir bloğa ulaşmak gerekli.

Ethereum ağındaki madenciler göz önüne alındığında bahse konu bloğa 5 Ağustos tarihinde ulaşılacağı ön görülüyor. Yani başka bir ifade ile Ethereum 2.0 güncellemesinin yarın öğleden sonra işleme başlayacağını söyleyebiliriz.

Gelelim asıl soruya. ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte ne değişecek? Şimdilik bu konu hakkında bildiğimiz tek şey gas ücretlerinin normale nazaran çok daha ucuz olacağı. Ayrıca ETH 2.0 ile birlikte madenci gelirlerinde de önemli oranlarda düşüş yaşanması bekleniyor.

Bu düşüş bazı uzmanlara göre en az yüzde 30 seviyelerinde olacak. Bu arada dip not olarak belirtelim. Hali hazırda ETH ağındaki güncelleme, fiyat tarafında önemli bir artışı tetiklemiş değil. Hali hazırda ETH fiyatı 2500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında ETH fiyatının tavan yaparak 4000 doları aştığını da sizlerle paylaşalım.

G.I.Joe Snake Eyes için özel bir video yayınlandı

Bir cevap yazın