Ethereum büyük oranda satış baskısı alıyor

85
Ethereum büyük oranda satış baskısı alıyor

Kripto para denildiğinde akla gelen ilk koinlerden biri olan Ethereum büyük oranda satış baskısı alıyor. İşte konunun detayları.

Kripto para denildiğinde insanların aklına gelen ilk isimlerden birisi de Ethereum olacaktır. Hali hazırda en büyük altcoin unvanının sahibi olan Ethereum, geçtiğimiz ay bir ara 4000 dolar seviyesine kadar yükselerek çok önemli bir eşiği geride bırakmıştı.

Fakat sonradan gelen düzeltme ile birlikte 1700 dolar seviyelerine kadar düştü. Ethereum’un bu kadar baskı altında kalmasıyla birlikte satış baskısı yediği ortaya çıktı.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre Ethereum’un tekrardan 2000 dolar üzerine çıkmasıyla birlikte satış baskısı da arttı. Bu baskıdan ötürü Ethereum fiyatının daha da yukarıları gitmesi engellenmiş oluyor.

Uzmanlara göre Ethereum’un tekrardan yükselmesi bir anlamda satışların yavaşlamasına bağlı. Çünkü şu anda kripto para piyasasında alışlar zayıflamış durumda. Malum Haziran ayı içerisindeki kırmızı tablo pek çok yatırımcının kripto paralardan soğumasına neden olmuştu.

Ethereum Temmuz ayı içerisinde çok önemli bir güncelleme alacak. Bu güncelleme sonrasında nasıl bir yol izleneceği şimdilik belli değil. Fakat madenci gelirlerinin büyük oranda düşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Şimdilik bazı şeyler konuşmak için erken. Fakat Temmuz ayı ETH açısından biraz daha parlak geçebilir.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Bu ve diğer kripto para içeriklerimiz kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Kripto paralarda devlet desteği geliyor: Herkese 30 dolarlık Bitcoin

Bir cevap yazın