Ethereum madenciliği için son 3 gün!

96
Ethereum madenciliği için son 3 gün!

Ethereum madenciliğinde artık sona gelindi. Dev güncelleme öncesinde Ethereum madenciliği için yalnızca son 3 gün kaldı!

Kripto para piyasası denildiğinde akla gelen ilk coinlerden birisi de Ethereum oluyor. Bitcoin sonrasındaki en büyük altcoin olan Ethereum bir ara 4000 doların üzerinde işlem görmüş ve önemli bir eşik noktasını geride bırakmıştı.

Şimdilerde ise 2000 dolar seviyesinin bir tık üzerinde işlem gören Ethereum, Temmuz ayında önemli bir güncelleme alacaktı. Fakat bu güncelleme son anda bu aya yani Ağustos’a ertelendi.

Ethereum’un kurucu ortakları tarafından yapılan son toplantıda güncellemenin 4 Ağustos’ta gerçekleşeceği belirtilmişti. Şimdilik bu tarihte bir erteleme yok ve 4 Ağustos’ta büyük Ethereum güncellemesi gerçekleşecek.

Büyük Ethereum güncellemesi ile birlikte ETH ağındaki madencilik aktiviteleri büyük oranda kısıtlanmış olacak. Genel kanı madencilik gelirlerinde kademeli olarak düşüşler yaşanacağı yönünde. Bu düşüşün ne kadar olacağını şimdilik kimse bilmiyor.

Fakat konu ile ilgili bazı tahminler mevcut. İddialara göre Ethereum madencilik gelirleri güncelleme sonrasında yüzde 30 oranında düşüş gösterecek. Önümüzdeki süreçte de bu düşüş devam edecek. Sonuç olarak ETH madencilik gelirlerinin sıfıra inmesi bekleniyor.

ETH ağındaki işlemler de PoW yerine PoS yöntemiyle devam edecek. Ethereum’un tam olarak PoS yöntemine geçmesi ise muhtemelen 2022 yılının sonunu bulacak. ETH ağındaki güncelleme sonrasında ekran kartlarına olan talebin azalması ve ekran kartı fiyatlarının normale dönmesi bekleniyor.

Elon Musk Apple CEO’su olmak istiyor iddiaları ortalığı fena karıştırdı

Bir cevap yazın