F1 2021 için Ray Tracing güncellemesi geliyor

116
F1 2021 için Ray Tracing güncellemesi geliyor

EA bünyesine geçen F1 serisi için kritik güncelleme. F1 2021 için Ray Tracing güncellemesi geliyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Codemasters’ın uzun süredir devam eden F1 yarış oyunu serisinin en yeni sürümü F1 2021 bugün piyasaya çıkıyor. Oyunda, ışın izlemeli gölgeler ve yansımalar görselleri canlandırırken, NVIDIA DLSS, performansı %65’e kadar artırıyor.

F1 2021’de %65’e varan performans artışıyla her GeForce RTX GPU, ışın izleme açıkken 1440P’de 60 FPS ve üzerinde bir performans yakalayabiliyor. GeForce RTX 3070 ve üzeri modellerde ise maksimum ayarlar ve ışın izleme açıkken 4K’da 60 FPS’nin üzerine ulaşılabiliyor.

GeForce RTX oyuncuları, DLSS sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden yüksek kare hızları yakalamanın yanı sıra çarpıcı ışın izlemeli gölgeler ve yansımalar ile benzersiz bir F1 2021 deneyimi yaşıyor.

DLSS, kare hızlarını artırıyor ve oyunlar için güzel, keskin görüntüler oluşturuyor. Oluşturduğu performans artışı sayesinde DLSS, Oyunculara kalite ayarlarını en üst düzeye çıkarma ve çıkış çözünürlüğünü artırma olanağı sağlıyor. Yalnızca DLSS, 1080P’de bile tüm çözünürlüklerde görüntü kalitesini doğal çözünürlük ile karşılaştırılabilir tutarken büyük performans kazanımları sunuyor

Dip not olarak belirtelim. Bu güncellemeyi almak için ekran kartınızın RTX serisinde olması gerekiyor. RTX ekran kartlarının günümüzde 10.000 TL ve üzeri fiyatlardan satıldığını da hatırlatalım. Belki ilerleyen günlerde bu fiyatlar biraz daha normale dönebilir.

Huawei yeni akıllı telefon modelleri için nabız yokluyor

Bir cevap yazın