Fenerbahçe sosyal medyada 1 numara!

63
Fenerbahçe sosyal medyada 1 numara!

Fenerbahçe Süper Lig’de uzun süredir birinci olamasa da sosyal medyada 1 numara olmayı başardı. Bunu da futbol takımıyla değil e-spor takımıyla başardı.

Twitter, E-Spor ve oyun sektörlerinin 2021’in ilk yarısındaki yansıma raporunu yayınladı

1907 Fenerbahçe, 2021’in ilk yarısında Twitter’da Türkiye’nin en çok konuşulan e-spor takımı oldu

2020’de oyun hakkında 2 milyardan fazla Tweet atılmıştı. 2021’de de bu muhabbet hiç aksamadan aynı hızla devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, en son gelişmeleri ve trendleri tartışmak için Twitter’dalar. Yeni oyun duyuruları, önemli e-spor etkinliklerinden en kritik anlar ve daha fazlası Twitter üstünde gerçekleşiyor. Call of Duty League ve VALORANT Şampiyonlar Turu gibi E-spor ligleri ve E3 ve Summer Game Fest gibi küresel oyun etkinliklerinin de ivmesiyle, oyun ilgili atılan tweetlerde yıllık bazda geçen yıla %18 artış yaşanıyor.

2021 için Türkiye verilerine baktığımızda ise Türkiye’nin en çok konuşulan oyunu PUBG olurken, Genshin Impact ve VALORANT, PUBG’nin hemen ardından geliyor. Bununla birlikte en çok konuşulan e-spor takımı ise 1907 FENERBAHÇE oldu.

PUBG
Genshin Impact
VALORANT
Counter-Strike
Grand Theft Auto
League of Legends
FIFA
Minecraft
Fortnite
Among Us

Bir yandan fiziksel spor müsabakalarının geri dönüşüne tanıklık ederken, diğer yandan çevrimiçi platformda gerçekleşiyor olması sayesinde ve yılın başından bu yana açılan pek çok yeni ligle birlikte e-sporların gelişiminin pandemi sürecinde sekteye uğramadığını söyleyebiliriz. Yılın ikinci yarısında da canlı e-spor etkinliklerinin etkisini takip etmeye devam edeceğiz. Burada 2021’de şimdiye kadar hakkında en çok Tweet atılan sporcular, ligler ve takımlar da dahil Twitter’daki E-Spor sohbeti hakkındaki bazı önemli bilgiler şöyle;

1907 Fenerbahçe
MAD Lions
FNATIC
G2 Esports
Gambit
Cloud9
Astralis
BIG
Schalke 04 Esports
Guild Esports

2020 kesinlikle Animal Crossing: New Horizons yılıydı fakat bu yıl herkesin aklında olan yeni bir oyunumuz var. Genshin Impact!

Rockstar Games ayrılığı yeni şirket kurulmasına neden oldu

Bir cevap yazın