FIFA 22 PC versiyonu için kötü haber geldi

108
FIFA 22 PC versiyonu için kötü haber geldi

EA Sports tarafından geliştirilen FIFA 22 PC versiyonu için kötü haber geldi. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Futbol oyunu denildiğinde akla gelen ilk yapımlardan birisi de şüphesiz FIFA olacaktır. Zaten futbol tarafında yıllardır süregelen FIFA ve PES rekabeti mevcut. Dolayısıyla bunların yanına 3. bir seri zaten gelmedi.

Fakat son yıllarda PES tarafında da işler istenildiği gibi gitmiyor. Özellikle son dönemde online modların yaygınlaşmasıyla birlikte EA Sports, Konami ile olan arayı hayli açtı. Nitekim açmaya da devam ediyor.

Bu yılın son çeyreğinde çıkacak olan FIFA 22’de de yine online modlar oyunun merkezinde yer alacak. Fakat daha önemli olan şey FIFA 22 ile pek çok şeyin değişecek olması.

EA Sports FIFA 22’yi iki farklı versiyon halinde satışa sunacak. Yeni nesil için geliştirilen tamamen özelleştirilmiş bir FIFA 22 ve klasik olarak yıllardır kabak tadı veren serinin son 2 – 3 oyunuyla benzer dinamiklere sahip eski nesil FIFA 22.

Yeni nesil oyun sizlerin de tahmin edebileceği üzere öncelikli olarak PS5 ve XBox Series için gelecek. Eski nesil ise PS4 ve Xbox One’ın yanı sıra PC için de satışa sunulacak. Yani yeni nesil versiyon PC’ler için gelmeyecek.

Bu neresinden bakarsanız bakın moral bozucu bir haber. Görünen o ki EA Sports, FIFA 22’nin PC’de daha geniş bir kitleye hitap etmesini istiyor.

Kripto para piyasaları rokete bağlayabilir: Apple devasa bir alım yapıyor iddiaları

Bir cevap yazın