Ford benzin kokusunu özleyenler için yeni bir parfüm tanıttı

111
Ford benzin kokusunu özleyenler için yeni bir parfüm tanıttı

Otomotiv devi Ford benzin kokusunu özleyenler için yeni bir parfüm tanıtımı yaptı. Böylece elektrikli araçlara bambaşka bir bakış açısı kazandırdı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük otomotiv şirketleri genellikle kendisine has bazı markalar oluşturmayı seviyor. Ayrıca bazı dönemlerde ilginç girişimlerde bulunabiliyorlar. Mesela Porsche, Bentley ve Ferrari gibi birçok marka parfüm üretmişti. Şimdi ise bu markalara yeni bir şirket daha eklendi.

Ford tarafından yapılan bir açıklamaya göre benzin kokulu parfümler geliyor. aslına bakacak olursak şirketin bu noktada çok farklı bir yol izlediği görülüyor. Porsche Bentley ve Ferrari tarafından üretilen parfümler odunsuydu. Ford bambaşka bir parfüm kullanmayı tercih etti.

Dünyanın en büyük markaları içerisinde yer alan Ford, elektrikli araçların büyük rağbet gördüğünü biliyor. Ancak bu tür araçları kullanan kişilerin genellikle benzin kokusunu özlediği ifade edildi. Hatta konu ile ilgili yapılan bir araştırma bile var. Elektrikli araçlara geçiş yapan kişilerin yüzde 70 gibi bir bölümünün benzin kokusunu özlediği ortaya çıktı.

Ford benzin kokusunu özleyenler

Mach–Eau GT isimli bu parfüm çok konuşulacak gibi görünüyor. Ford tarafından adeta benzin istasyonu gibi kokan bu parfüm ilgi odağı oldu. Goodwood Hız Festivali’nde sergilenen bu yeni parfüm; benzin ve sandal ağacı karışımından oluşuyor. Böylece benzine daha odunsu bir koku verilmiş oldu.

Ford elektrikli araçlarda Tesla rakibi olabilir

İngiliz Parfümeriler Derneği Ford şirketine bu konuda yardım etti. Böylece benzin kokusunu özleyen insanlar için oldukça özel bir parfüm ortaya çıkarıldı. Peki siz Ford tarafından geliştirilen yeni parfüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın