Google Meet, iOS ve Android’de eğlenceli filtreler ve maskeler alıyor

76
Google Meet, iOS ve Android’de eğlenceli filtreler ve maskeler alıyor

Google, kişisel görüşmeleri daha keyifli hale getirebilecek Google Meet görüntülü görüşme uygulaması için bir güncelleme yayınladı. Android ve iOS için Meet uygulamasında artık oynayabileceğiniz filtreler ve maskeler içeriyor.

Koronavirüsün hayatımıza dahil olmasıyla herşey dijitalleşmeye başladı. Haliyle iş görüşmeleri de dahil olmak üzere çoğu görüşmeler online platformlar üzerinden yapılıyor. Bu dönemde en çok tercih edilen platform Zoom oldu ancak Google, Zoom’u geçmeye kararlı görünüyor. Bu kapsamda Google, Meet uygulamasına bir çok yenilik getirdiğini duyurdu. Gelen yenilikler eğlenceli efektler içeriyor. Efekt seçeneklerini aktif etmek için görüntülü aramanızın sağ alt köşesindeki ışıltı düğmesine dokunmanız yeterli. Burada, yenilik olarak “Tarzlar” ve “Filtreler” seçeneklerini bulacaksınız. Stiller altında, videonuza uygulayabileceğiniz mercek parlaması efektlerini ve renk katmanlarını göreceksiniz. Gerçekten eğlenceli seçenekleri görmek istiyorsanız, sanal olarak yüzünüze ve başınıza takabileceğiniz sevimli hayvan maskeleri ve sanal aksesuarlar için Filtreler bölümüne bakın.

Google Meet, iOS ve Android'de eğlenceli filtreler ve maskeler alıyor

Bu yeni efektler zaten yayında ve testlere göre, Google Meet uygulaması yerine Gmail üzerinden bir toplantı başlatsanız bile kullanılabilirler. 9to5Google’ın belirttiği gibi, Google, hizmeti daha fazla geliştirip Zoom’a rakip olmayı planlıyor. Bu kez teknoloji devi, yeni eğlenceli özellikleriyle insanları Zoom değil de kendi platformunu kullanmaya yönlendirmeyi planlıyor. Online görüşmelerde liderlik hala Zoom da mı kalacak bekleyip göreceğiz.

Aşk 101 ikinci sezon çıkış tarihi belli oldu: Heyecan yine dorukta (Video)

Bir cevap yazın