Google Mesajlar RCS özelliği Samsung cihazlarda kullanılabilecek

82
Google Mesajlar RCS özelliği Samsung cihazlarda kullanılabilecek

Google Mesajlar RCS özelliği Samsung cihazlar için aktif hale geliyor. Böylece uzun bir süreden sonra Samsung modelleri bu özelliği alabilecek. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Samsung kendi ekosistemini kurmak için büyük çabalar harcıyor. Aynı şekilde bazı uygulamalardan konu ile ilgili destek alan şirket yeni sızıntılara yer verdi. Buna göre Samsung cihazlarda Google Mesajlar RCS kullanılabilecek. Böylece Samsung akıllı telefon modelleri yeni bir özellik daha kazanmış olacak.

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Google mesajlar RCS, sadece akıllı telefonlarda değil aynı şekilde akıllı saat modellerinde de çalışacak. Böylece tüm Samsung cihazları için büyük bir ekosistem kurulmuş olacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung genellikle diğer uygulamalar ile bağlantı kurmayı seviyor. Böylece akıllı telefon kullananlar aynı şekilde diğer özelliklerden faydalanabiliyor. Tablet ve akıllı saatler yine aynı şekilde uygulamalarla bağlantı kurabiliyor. Yeni ortaya çıkan detaya göre Samsung tablet ve akıllı saatler üzerinden Google mesajlara cevap vermek mümkün olacak.

Google Mesajlar RCS özelliği

Google kendi yayınladığı güncellemelerde kod satırları paylaşıyor. Tersine mühendislik yöntemi ile birlikte yeni gelecek özellikler önceden görülebiliyor. Üçüncü taraf uygulamalar için Mesajlar RCS API desteği veren Google, Samsung modellerde testlere başlayacak.

Google mesajları kategorize edecek!

Kod satırlarını inceleyen geliştiriciler, “Bu değişiklikle, uygulamanın Android Mesajlarını kullanarak SMS/MMS/RCS göndermesine izin verilecek” ifadelerine yer verdi. Bu yeni özelliğin aktif olacağı tarih henüz net olarak bilinmiyor. Peki siz bu gelişme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın