Google Nest cihazları için gelişmiş gizlilik ve beş yıllık güncelleme sözü veriyor

77
Google Nest cihazları için gelişmiş gizlilik ve beş yıllık güncelleme sözü veriyor

Big Tech’in hoparlörler ve gözetleme kameraları gibi akıllı teknolojiler aracılığıyla insanların evlerine erişim sağlaması bir ara insanları korkutmuştu. Bu şüphelerin üstesinden gelinmesine yardımcı olmak için Google, Ev ürünlerini Nest olarak yeniden markalaştırdı. Beraberinde Google Nest ürünlerinin getirdiği bir önlem listesi de yayınlandı.

Gizlilik taahhütlerinin birçoğu, cihazlarda veri depolama, kamera ve kayıt özelliklerinin devre dışı bırakılması etrafında dönüyordu. Bugün Google, bu taahhütleri tekrar güncellediğini duyurdu. Güncelleme, çoklu cihaz kurulumlarına, hesap güvenliğine, güvenlik açığı araştırmalarına ve gelecekteki yazılım sürümlerine özel referanslar içeriyor.

Google Nest cihazları için gelişmiş gizlilik ve beş yıllık güncelleme sözü veriyor

Güncellemelerin bir parçası olarak Google, 2019’dan beri piyasaya sürülen tüm GoogleNest cihazlarının, Internet of Secure Things Alliance tarafından geliştirilenler de dahil olmak üzere endüstri tarafından tanınan üçüncü taraf güvenlik standartlarına uyacağını söylüyor. Lansmandan sonra Nest cihazları için en az beş yıllık güvenlik güncellemeleri sağlama taahhüdü ile gelecekteki korumaları vaat ediyor. Ayrıca, bir aygıtın her yeniden başlatılışında doğru yazılımı çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol eden doğrulanmış önyükleme özelliği geliyor. Son olarak Google, sizi Google Hesabınızda oturum açtığınız tüm gadget’ları gösteren cihaz etkinliği sayfasına da yönlendirecek. Google Nest güvenlik merkezine bir mikrofon yerleştirdi iddialarıyla bir ara ortalık çalkalanmıştı. Şirket yeni güncellemeleri ve gizliliğe olan titizlilğiyle kullanıcılarının kalbini rahatlatmaya çalışıyor. Şirketin ürünleri kendi alanında en çok tercih edilenler arasında.

Çileden çıkaran internet hızı: Bazı ülkeler Google’a bile bağlanamıyor

Bir cevap yazın