Google Pixel 5A çıkış tarihi Ağustos ayında gelebilir

95
Google Pixel 5A çıkış tarihi Ağustos ayında gelebilir

Söylentiler küresel çip sıkıntısı nedeniyle Google Pixel 5A cihazının iptal edildiğini iddia ettiğinde, Google haberleri yayınladı. Şimdi, Bloomberg tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Pixel 5A’nın Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini iddia ediyor.

5A’nın selefi Pixel 4a, geçtiğimiz yıl 3 Ağustos’ta duyuruldu ve 20 Ağustos’ta birden fazla pazarda satışa sunuldu. Önceki raporlar, Google Pixel 5A cihazının ABD ve Japonya gibi sınırlı pazarlarda piyasaya süreceğini de iddia etmişti. Raporların bir de kötü bir haberi var. Pixel 5a’nın Pixel 4a 5G üzerinde büyük bir yükseltme olmayabilir. Yeni telefonun daha önce Pixel 4a 5G ve Pixel 5 akıllı telefonlarda görülen Snapdragon 765G yonga seti tarafından destekleneceği tahmin ediliyor. Şirketin Pixel 5a’nın 4G sürümünü yayınlaması pek olası değil. Pixel 5a’nın bu yılın başlarında ortaya çıkan görüntüleri, delikli tasarıma sahip 6,2 inç OLED ekrana sahip olacağını ortaya koydu. Cihazın, LED flaş destekli çift kamera kurulumu için kare bir modüle sahip olması bekleniyor. Ayrıca geleneksel bir parmak izi tarayıcıya da olacak.

Google Pixel 5A çıkış tarihi Ağustos ayında gelebilir

Google Pixel 5A ile ilgili bir haberde ortaya çıkan başka bir rapora göre ise Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlarını bu yıl Ekim ayında piyasaya sürecek. Bu telefonların, Google’ın Snapdragon 870’e benzer bir performans sunabilecek özel yapım çipi tarafından çalıştırıldığı söyleniyor. Pixel Watch’ın da Pixel 6 serisi ile birlikte resmileşmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 12 Ultra kamerası ağızları açık bırakacak: Akıllı telefon devi durdurulamıyor

Bir cevap yazın