Güvenli Instagram kullanımı için bakın hangi özellik geldi: Gerisini hackerlar düşünsün

88
Güvenli Instagram kullanımı için bakın hangi özellik geldi: Gerisini hackerlar düşünsün

Özellikle son dönemlerde güvenli Instagram kullanımı en önemli konular arasında yer alıyor. Uygulama ile ilgili yapılan yeni çalışmalar sonucunda güvenlik seviyesi önemli ölçüde geliştirildi.

Instagram platformu ne yazık ki yeteri kadar güven vermiyor. Sadece bu platform değil aynı şekilde diğer uygulamaların da benzer güvensizlik sorunu yaşattığı biliniyor. Çeşitli forumlara baktığınızda Instagram hesabının çalındığını ve başkaları tarafından kullanıldığını söyleyen kişilere rastlayabilirsiniz.

Tüm bu yaşanan problemler nedeniyle Instagram önemli bir güncelleme kararı aldı. Böylece güvenlik seviyesi en üst düzeye çıkarılacak. Güvenlik alanında çalışmalarını devam ettiren bu uygulama Security Check-up özelliğiyle kullanıcıları selamladı. Getirilen bu özellik sayesinde hesap hareketleri daha net bir şekilde görülebilecek.

Ortaya çıkan son detaylara bakıldığında Instagram platformunun aslında büyük bir hesap hareketi kontrolü sağladığı görülüyor. Normal şartlarda da bu tür hesap kontrolleri yapılabiliyordu. Fakat ilk defa Instagram bunu yeni bir boyuta taşımayı başardı.

güvenli Instagram kullanımı

Yapılan bu yeni güncelleme ile birlikte Instagram kullanıcıları hesaplarında yaşanan en ufak bir hareketi bile görebilecek. Mesela hesabınızı ele geçiren birisi genellikle e-postayı değiştirebiliyor. Böyle bir şey yaşandığında hızlı bir şekilde hesap hareketleri bölümünden bunu görebilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabınıza bağladığınız telefon numarası ve Facebook gibi detayları da görmeniz mümkün.

Instagram’ın en çok kazanan yıldızı belli oldu: Rakamlar dudak uçuklatıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram bu tür özellikleri zaten sunuyordu. Yeni özellik bunların çok daha geniş bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Ayrıca şirket rastgele hesaplardan gelen linklere tıklamamanızı ve iki adımlı doğrulama yapmanızı öneriyor. Peki siz Instagram uygulamasını güvenilir buluyor musunuz?

Bir cevap yazın