HarmonyOS 2 rekor kullanıcı sayısına ulaştı: Kimse bu kadarını beklemiyordu

100
HarmonyOS 2 rekor kullanıcı sayısına ulaştı: Kimse bu kadarını beklemiyordu

HarmonyOS 2 rekor kullanıcı sayısı sayısı ile büyük sevinç yaşıyor. Şirket bile bu kadar yüksek bir rakama ulaşacağını tahmin etmiyordu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Huawei tarafından Android alternatifi olarak sunulan ve büyük bir başarı yakalayan HarmonyOS, ilk etapta çok fazla eleştiri aldı. Herkes onun kesinlikle Android ile aynı olmayacağını ve geri planda kalacağını söylüyordu. Şimdi ise işler biraz daha değişti.

2 Haziran 2021 tarihinden itibaren dağıtılan bu güncelleme büyük oranda beğeni kazandı. HarmonyOS en fazla Google ve bağlı uygulamalar nedeniyle eleştiri almıştı. Yeni işletim sisteminin bu uygulamaları kullanamayacak olması büyük bir eksiklik olarak görüldü.

69 Huawei modelinde kullanılabilir durumda olan bu işletim sistemi her geçen gün kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor. Tüm bunlara ek olarak kaç cihaz tarafından yeni işletim sisteminin kullanılabileceği de büyük merak konusuydu. Huawei konuyla alakalı önemli bazı açıklamalara yer verdi. Bu açıklamalara göre 25 milyon kullanıcının HarmonyOS 2 yüklediği ortaya çıktı.

HarmonyOS 2 rekor kullanıcı

2021 yılının üçüncü çeyreğinde Huawei Mate Xs, Mate 20 serisi, Nova 6/7/8 serisi ve Huawei MatePad modelleri bu güncellemeyi alacak. Ayrıca kısa bir süre içerisinde

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

modelleri de bu güncellemeyi alacak. Peki siz bu yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın