HarmonyOS 30 milyon kullanıcıya ulaştı

121
HarmonyOS 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Huawei Geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ile kendine yeni bir yol çizdi ve çizgide başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor.

ABD ambargosu ile başlayan kendi işletim sistemi serüvenini Huawei başarılı bir şekilde devam ettiriyor. Sistemin güncellenmiş olduğu HarmonyOS 2.0 versiyonu ile de kullanıcı rekoru kırmış durumda. 2 Haziran’da güncellemeyi yükledikten sonra kısa bir sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşmıştı bile. Şimdi firma yeni verileri de paylaştı. Açıklamaya göre yeni kullanıcı sayısı 30 milyona ulaşmış durumda.

HarmonyOS 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Bu rakama 1 ay gibi kısa bir sürede ulaşıldığını hatırlatalım. İlk tanıtımda aslında pek de istenilen ilgiyi görmediğini söyleyelim. Android’e kıyasla bir hayli düşük seviyede görülen işletim sistemi aldığı güncelleme ile de beraber beklentilerin de üzerine çıkmış durumda. Firma yeni hedefini de belirlemiş durumda. Firma yaptığı açıklamada bu yıl içerisinde 300 milyon kullanıcıyı hedeflediğini açıkladı. Ayrıca firmanın yaz kampanyası da başlamış durumda. Bu kampanyadan da önemli sayıda kullanıcıyı HarmonyOs işletim sistemine çekmeyi hedeflediğini söyleyelim.

Ayrıca Huawei’nin bu yeni işletim sistemi HarmonyOs, kararlı bir hale gelip yeterli kitleye ulaştığında üçüncü taraf üreticiler tarafından da kullanılabilecek. Ancak bunun içinde şirketin işletim sistemi pazar payında en az yüzde 16’lık bir dilim yakalaması gerecektir.

Araştırma şirketlerinden StatCounter’ın son verilerine göre; Google’ın Andoid işletim sistemi yüzde 40,63, Apple’ın iOS işletim sistemi yüzde 16,26 ve Windows’un pazar payı ise yüzde 31.94 olarak belirlenmiş durumda.

Nokia BH-805 kulaklıklar Avrupa pazarında

Bir cevap yazın