HarmonyOS kullanan cihaz sayısı giderek artıyor: 65 cihaza ulaştılar

98
HarmonyOS kullanan cihaz sayısı giderek artıyor: 65 cihaza ulaştılar

HarmonyOS kullanan cihaz sayısı önemli ölçüde artış gösterdi. Şirket 100 cihaza daha bu işletim sistemini göndereceğini söylemişti. Şimdi ise bu sözünü yerine getiriyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Huawei birçok cihazda Android yerine HarmonyOS görmek istiyor. Bildiğiniz üzere ABD ile yaşanan ambargo problemi nedeniyle şirket Android kullanmaktan men edilmişti. Şimdi ise kendi işletim sisteminin kurdu. Bu işletim sisteminin genel özelliklerine bakıldığında nesnelerin internetine fazlasıyla uygun olduğu görülüyor.

Tasarım olarak iOS ile benzerlik gösteren bu işletim sistemi henüz çok fazla cihaz tarafından kullanılmıyordu. Şirket Huawei ve Honor markasına ait 65 farklı cihazda yazılım güncellemesi gerçekleştirdi. Böylece söz verdiği 100 cihaz için hedefe daha fazla yakınlaşmış oldu.

Android platformundan HarmonyOS 2.0 işletim sistemine geçiş için 100 cihaz sözü verilmişti. Huawei bu sözü yerine getirebilecek kapasiteye sahip. Özellikle Honor modellerinde de böyle bir işletim sistemini kullanılacak olması hedefe fazlasıyla yakınlaştırdı.

HarmonyOS kullanan cihaz sayısı

Bu modeller yeni HarmonyOS işletim sistemi için iyi bir reklam olacaktır. Şirket 100 cihazına bu güncellemeleri yayacak.

HarmonyOS kullanan marka sayısı giderek artıyor: Gerisini ABD düşünsün

Bir cevap yazın