HarmonyOS kullanan marka sayısı giderek artıyor: Gerisini ABD düşünsün

152
HarmonyOS kullanan marka sayısı giderek artıyor: Gerisini ABD düşünsün

HarmonyOS kullanan marka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Şimdilik yeni bir marka daha bu işletim sistemini kullanacağını gösterdi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Huawei dünyanın en büyük işletim sistemlerinden bir tanesi olarak bilinen HarmonyOS konusunda son derece ısrarcı. Bildiğiniz üzere ABD baskıları nedeniyle üretilen bu işletim sistemi çok güçlü bir rakip. Sadece Android platformuyla değil aynı şekilde iOS işletim sistemiyle de son derece yakın rekabet halinde.

Huawei akıllı telefonları yavaş yavaş Android platformundan ayrılıyor. Yeni Huawei akıllı telefonlarının Android işletim sistemini kullanmaları yasak. Bu nedenle markanın elindeki tek çare HarmonyOS tercih etmek. Huawei akıllı telefonlarına gelmesi planlanan bu işletim sistemi aslında diğer markalarda da kullanılacak.

Android platformunun en yakın rakipleri arasında yer alacak olan HarmonyOS, yeni bir markada daha kullanılacak. Yapılan son açıklamalara göre bazı honor modelleri bu işletim sistemini tercih edebilecek. Şirket daha şimdiden hangi cihazlara bu işletim sisteminin geleceğini açıkladı bile.

HarmonyOS kullanan marka sayısı

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi Huawei için yasaklı hale gelmişti. Bunun üzerine şirket kendi işletim sistemini yine kendi imkanlarıyla kurmaya çalıştı. Nesnelerin interneti alanında en büyük yatırımlara sahip olan Huawei yeni işletim sistemini tüm cihazlara genişletmek istiyor. Peki siz HarmonyOS hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Huawei P50 alınır mı? HarmonyOS’li canavar

Bir cevap yazın