Haziran’da en çok para kazanan mobil oyunlar!

122
Haziran’da en çok para kazanan mobil oyunlar!

Oyun sektörünün artık iyiden iyiye mobil kanada kaydığı inkar edilemez. Peki Haziran’da en çok para kazanan mobil oyunlar hangileri? İşte detaylar.

Oyunfor.com’un oyun ve oyun içi satış verilerinden hareketle haziran ayında en çok ciro yapan oyun aylar sonra yeniden PUBG Mobile oldu. Milyonlarca kullanıcısını hile kullanımı nedeniyle ban’ladığını sosyal medya hesaplarından duyurarak tekrar gündeme gelen PUBG Mobile, son dönemde ülkemizde birbirinden ünlü isimlerle yoğun bir tanıtım çalışması gerçekleştiriyor.

1. PUBG Mobile
2. Valorant
3. Call of Duty: Mobile
4. Garena Free Fire
5. Lords Mobile
6. CS:GO
7. Rise of Kingdoms
8. League of Legends
9. Genshin Impact
10. Fetih: Altın Çağ

En çok ciro yapan 10 oyun listesinin 6’sını mobil, 3’ünü PC platformundaki oyunlar oluştururken tüm platformlar için yayınlanan Genshin Impact haricinde listede hiçbir konsol oyununun bulunmaması dikkat çekti.

Counter Strike: Global Offensive de aylar sonra en çok ciro yapan oyunlar arasına girmeyi başarırken Rise of Kingdoms ve Genshin Impact haziran ayında ilk defa oyunfor.com’un en çok satan oyunlarından oldu. Çinli oyun yapımcısı Lilith Games’in 2018 yılında piyasaya sürdüğü, ünlü strateji serisi Civilization’ı andıran Rise of Kingdoms ise yönetilebilen devletler listesine Osmanlı İmparatorluğu’nu ekleyerek ülkemizdeki popülerliğini arttırmaya başlamıştı.

Rise of Kingdoms;, güncellemeleri, dinamik oyun içi etkinlikleri ve başarılı tanıtım çalışmalarıyla günümüzde artık Oyunfor dahil birçok kaynağın en çok ciro yapan veya oynanan oyunlar listesine girmeyi başarıyor.

miHoYo tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz aksiyon rol yapma oyunu Genshin Impact ise yüksek sistem gereksinimlerine rağmen sahip olduğu çapraz platform desteği sayesinde oyuncuların kalplerini kazanarak oyun içi satışlarını artırdı ve ilk kez en çok ciro yapanlar listesine girdi.

The Witcher dizisi için 2. sezon yayın tarihi belli oldu

Bir cevap yazın