Honor Watch GS Pro akıllı saat deneyimi

124
Honor Watch GS Pro akıllı saat deneyimi

Honor Watch GS Pro akıllı saati tasarımı ile sportif saat sevenleri mutlu ederken özellikleri ile spor tutkunlarını hedefliyor.

Yakın zamana kadar Huawei bünyesinde bulunan bir marka olan Honor, kardeş markasıyla benzer ürünler geliştiriyordu. Bu ürünlerden biri olan Honor Watch GS Pro, sportif görünümü ve gelişmiş spor özellikleriyle dikkat çeken akıllı bir saat.

Tasarım anlamında kendine özgü olmayı başaran Honor Watch GS Pro, sağlam bir gövdeye sahip. Kaslı yapılı gövdesi saati dış etkenlerden korurken metal + plastik gövde zor şartlarda sorunsuz bir kullanım imkanı sunuyor. Temel olarak Honor Magic Watch 2 üzerinde tasarlanan bir saat modeli olan bu ürün bazı farklılıklar da içeriyor.

Honor Watch GS Pro

100’den fazla egzersizi takip edebilen akıllı saat aynı zamanda Uyku, Kalp Ritmi, Stres ve SpO2 ölçümü de yapabiliyor. Saatin bir diğer özelliği ise Barometre ve yükseklik ölçümü yapabilmesi. Bu sayede doğa tutkunu kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerinin bir kısmı karşılanmış oluyor.

Birçok farklı kadran seçeneği de bulunan akıllı saatin pil ömrü ise markanın söylediği rakamlara göre 25 gün. Yaptığım testlerde 20 günlük bir pil ömrüne ulaştım. Ki bir akıllı saat için çok iyi bir süre.

50 metreye kadar su altında da kullanılabilen saat aynı zamanda müzik çalma özelliğine de sahip. Bu müzik çalma olayında ister saatin hafızasını isterseniz telefonunuzdaki bir uygulama üzerinden (Deezer ya da Spotify gibi) faydalanabiliyorsunuz.

Honor Watch GS Pro

Üzerinde mikrofon ve hoparlör bulunan saat ile telefon görüşmesi de yapabiliyorsunuz ve yukarıdaki satırlarda anlattığım müzik dinleme olayını saat üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kullanma imkanı bulduğum saatin en sevdiğim özelliklerinden biri Uyku Takibi oldu. Siz uyuduğunuzda otomatik olarak ölçüm yapmaya başlayan saat uyku kalitesi hakkında ipuçları da veriyor. Bu sayede uykunuzu düzenleme ve daha rahat bir uyku ortamı oluşturma konusunda adımlar atabiliyorsunuz.

Sporcular için birçok sportif egzersizi takip edebilen akıllı saat sunduğu özellikleriyle benden tam puan aldı. Saate uygulama yüklenmediğini belirtelim. Bu tarz beklentileri olanların farklı cihazlara yönelmelerini tavsiye ederim. Fakat o tip saatlerin de pil ömürlerinin 3-4 günü geçmediğinin altını çizmek isterim.

 

 

Bir cevap yazın