Huawei, belirli Honor telefonları için ürün yazılımı güncellemeleri sağlayacak

94
Huawei, belirli Honor telefonları için ürün yazılımı güncellemeleri sağlayacak

Huawei, Honor markasını sattığından beri Honor artık bağımsız bir şirket. Ana şirketi Huawei’den ayrılmasıyla Honor, ürün yazılımı güncellemelerinin gelecekte nasıl gerçekleştirileceğini bugün açıkladı. İşte detaylar.

Honor Finlandiya, Huawei’nin 1 Nisan 2021’den önce piyasaya sürülen tüm Honor cihazlarında ürün yazılımı güncellemelerini ele alacağını doğruladı. Bu durumda, 1 Nisan’dan sonra piyasaya sürülen cihazlara yönelik donanım yazılımı güncellemeleri artık Honor’un sorumluluğunda olacak. Bu da yeni Honor 50 serisinin donanım yazılımı güncellemelerinin yalnızca Honor tarafından gerçekleştirileceği anlamına geliyor. Honor, Mart ve Nisan ayları arasında Huawei’den ayrılmıştı.

Huawei, 1 Nisan 2021'den önce piyasaya sürülen tüm Honor telefonları için ürün yazılımı güncellemeleri sağlayacak

Honor, Huawei desteğine yönlendirilmeden önce eski cihazlarını mümkün olduğunca kendi başına destekleyecek. Şirket konuyla ilgili “Bir tüketici bizimle iletişime geçerse kendilerini Huawei müşteri hizmetlerine yönlendirmeden önce her zaman elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Akıllı telefon kullanımı ile ilgili konularda yardımcı olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu. “Amaç hem eski hem de yeni HONOR tüketicilerine mümkün olduğunca iyi hizmet vermek.” Ancak Huawei, Honor’dan elini ayağını komple çekmeyecek. Şirket aylık güncellemeler ve daha uygun fiyatlı cihazlarla üst düzey Honor cihazlarını üç ayda bir desteklemeye devam edecek.  Huawei Honor cihazlarını desteklemeye devam edebilecek olsa da, Android 11 veya Harmony OS olsun, bu cihazların tam Android sürüm yükseltmelerini alacağının bir garantisi yok. Telefonların en azından güvenlik yamalarıyla birlikte güncellenmesi bile iyi haber diyebiliriz.

Samsung amiral gemilerini ucuza satmaya başlayacak: Xiaomi ile rekabet edemiyor

Bir cevap yazın