İkinci el otomobil fiyatlarında büyük artış!

117
İkinci el otomobil fiyatlarında büyük artış!

Temmuz ayına girmemizle birlikte özellikle ikinci el otomobil fiyatlarında büyük artış gerçekleşti. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Eğer otomobil sektörünü az çok yakından takip ediyorsanız, son dönemde fiyatların düzenli bir artış içerisinde olduğunu da fark etmişsinizdir. Zaten geçtiğimiz yıl, yaz, kış demeden tüm aylarda fiyatlar yükselmişti. 2021’e girmemizle birlikte fiyatlar biraz durulmuş, hatta düşmüştü.

Fakat Temmuz’a girmemizle birlikte bazı otomobillerin fiyatı absürt denecek seviyelerde arttı. Özellikle de 2. el otomobil pazarındaki fiyatlarda beklenmedik artışlar gerçekleşti.

Örneğin ayın 1’inde favori listemize eklediğimiz bir otomobil sadece 5 gün içerisinde muazzam bir şekilde pahalanıyor.

Söz konusu durum sadece bizim favoriye eklediğimiz otomobil için geçerli değil. Hemen hemen satışta olan tüm otomobillerde belli artışlar söz konusu.

Elbette bekleyin fiyatlar düşer demek isterdik, lakin bunu söylemek mevcut şartlarda pek de mümkün değil.

Önümüzdeki süreçte bizleri nelerin bekleyeceğini tam olarak bilmiyoruz. Dolayısıyla bu fiyatlar düşer mi daha da mı yükselir birşey demek zor.

Fakat artık otomobilin ciddi bir yatırım aracı olduğunu inkar edemeyiz. Tabi ki elinizdeki otomoblii sattığınızda yeni bir tane almak da aynı oranda zorlaşacaktır. Dolayısıyla iyi düşünüp taşınmak gerekiyor.

Önümüzdeki süreçte elektrikli otomobillerin yaygınlaşması belki durumu değiştirebilir. Yani fosil yakıtlı otomobillerin fiyatları ucuzlayabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Play Store bir kullanıcı arayüzü yenilemesi alıyor

Bir cevap yazın