Instagram hassas içerikler konusunda önemli bir yenilik getirdi

142
Instagram hassas içerikler konusunda önemli bir yenilik getirdi

Instagram hassas içerikler konusunda birçok yenilik sunmaya çalışıyor. Şimdi ise yeni getirilen bir özellik sayesinde hassas içerikler ile ilgili kontrol artacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları kullanıcılarını memnun etmek için düzenli olarak bazı yeniliklere imza atıyor. Böylece kullanıcılar çok daha keyifli zaman geçirebiliyor. Instagram 18 yaşından büyük olan kullanıcıların hem denetimi hem de iyi zaman geçirme oranı artırılmak isteniyor.

Bildiğiniz üzere şirketin hassas içerik denetimi yer alıyor. Bu denetimler genellikle şiddet veya bazı cinsel içerikler ile ilgili olabiliyor. Kimileri bu tür görüntülerden rahatsız olmazken bazıları büyük rahatsızlık duyabiliyor. Instagram her iki tarafa da saygı duyduğunu yeni bir özellikle gösterdi.

İnsanların sinirini bozabilecek veya saldırgan olan içerikler bundan sonra Instagram sınırlaması içerisine girecek. Yeni getirilecek olan hassas içerik denetimi bölümünde 3 farklı seçenek yer alacak. Öncelikle “izin ver” seçeneği kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek.

Instagram hassas içerikler

İzin ver seçeneğini tercih edenler sinir bozucu veya saldırgan içerikleri büyük oranda görecek. Sınırlı seçeneğini kullananlar ise saldırgan veya sinir bozucu içerikleri az bir oranda görecek. En fazla sınırlama ise son seçenekte gelecek. Daha fazla sınırla seçeneğinin kullanan kişiler saldırgan veya sinir bozucu içerikleri neredeyse hiç görmeyecek.

Instagram tam ekran video izleme zorunluluğu geliyor: Kafalar karışık

Özellikle şiddet içeren veya müstehcen içerikler bazı kullanıcılar tarafından rahatsız edici görülebiliyor. Instagram bu tür içerikler konusunda yeni özelliğini kullanıcılara sundu. 18 yaşından küçükler ise buradaki izin ver seçeneğini tercih edemeyecek. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın