Instagram tam ekran video izleme zorunluluğu geliyor: Kafalar karışık

145
Instagram tam ekran video izleme zorunluluğu geliyor: Kafalar karışık

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip uygulamaları içerisinde yer alan Instagram tam ekran video izleme zorunluluğu kazanıyor. Birçok kullanıcı bu duruma tepki gösterecek gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları genellikle yeni özellikler denemeyi seviyor. Özellikle Instagram en fazla deneme yapan uygulamalar içerisinde yer alıyor. Sosyal medya devi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda aslında pek kimse tarafından sevilmeyecek bir özellik getirilecek.

Tersine mühendislik yöntemi ile ortaya çıkarılan bazı detaylara göre Instagram platformu videolarda tam ekran izleme zorunluluğu getiriyor. Böylece küçük fakat etkili bir değişiklik ortaya çıkacak. Bu alanda yaptığı paylaşımlarla bilinen Aledsandro Paluzzi, birçok kişiyi üzecek haberi verdi.

Yapılan paylaşıma bakıldığında ana sayfada gezinirken video içeriğine tıklandığını ve hemen ardından bunun tüm ekranı kapladığı ortaya çıkıyor. Bazı kullanıcılar tarafından bu özellik çok sevilecek. Instagram üzerinden video izleyen bazı kişiler bu videoların tüm ekranı kaplamasından memnun olabilir.

Instagram tam ekran video

Bu platform üzerinden video izlerken tam ekran tuşu aramanıza gerek kalmayacak. Böylece çok daha rahat bir uygulamanın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ancak sürekli video izleyen biri değilseniz karşınıza çıkacak olan tam ekranlı videolar pek hoşunuza gitmeyecektir.

Güvenli Instagram kullanımı için bakın hangi özellik geldi: Gerisini hackerlar düşünsün

Paylaşılan bilgilere bakıldığında henüz bu değişikliğin net olmadığı görülüyor. Ancak Instagram genellikle yeni özellikler sunmadan önce bunu kod satırlarında paylaşıyor. Peki siz Instagram platformunda sadece tam ekranlı videoların olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın