Instagram’ın en çok kazanan yıldızı belli oldu: Rakamlar dudak uçuklatıyor

65
Instagram’ın en çok kazanan yıldızı belli oldu: Rakamlar dudak uçuklatıyor

Instagram’ın en çok kazanan yıldızı sonunda belli oldu. Kendisi ayrıca Instagram platformunda en fazla takipçiye sahip ünlü olarak biliniyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Instagram platformu sadece bir sosyal medya sitesi değil. Aynı şekilde içerisinde büyük bir ticaretin döndüğü devasa ticaret merkezlerinden birisi. Birçok marka burada ünlülere para göndererek reklam yaptırıyor. Peki tüm bu reklamlar ve diğer sponsorluklar değerlendirildiğinde Instagram üzerinden en fazla kazanan ünlü kim?

Muhtemelen bu ünlünün bir pop yıldızı veya oyuncu olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat ilk defa ilginç bir olay yaşandı. Cristiano Ronaldo paylaşım başına elde ettiği 1,6 milyon dolar ile Instagram’da en çok kazanç sağlayan ünlü oldu.

Cristiano Ronaldo sadece bir paylaşımı yaparak 1,6 milyon dolar kazanabiliyor. Amerika’nın televizyon yıldızları eskiden bu listelerde zirvede yer alıyordu. Hem müzik hem de film sektörü ilk defa yerini bir futbolcuya kaptırdı.

Instagram'ın en çok kazanan yıldızı

Ünlü futbolcunun etkisini tahmin etmek aslında zor değil. Bir basın toplantısı esnasında masadaki kolaları kaldırıp sonra da insanlara su içmeleri gerektiğini söylemişti. Bunun üzerine Coca-Cola hisseleri ciddi miktarda düştü. Instagram’daki takipçi sayısı değerlendirildiğindeyse 300 milyon olduğu görülüyor.

C. Ronaldo Instagram rekoru kırdı!

Hem bu kadar popüler hem de en fazla takipçiye sahip ünlü bir sima olması onun aldığı miktarı arttırıyor. Kendisi ile aynı mesleği yapan Lionel Messi ise her paylaşım için 1,2 milyon dolar alıyor. Peki siz bu rakamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın