Intel, Qualcomm için çip üretmeye başlayacak

133
Intel, Qualcomm için çip üretmeye başlayacak

Intel gelecek için planladığı hedeflerini duyurdu. Bu hedeflerin arasında en dikkat çekicilerden biri Qualcomm için çip üretme planı oldu. İşte detaylar.

Bugün erken saatlerde Intel, 2025 yılına kadar rakipleri TSMC ve Samsung’u nasıl yakalamayı planladığını açıkladı. Şirket, gelecekteki çip teknolojisi için ayrıntılı planlarını açıkladı. Bu kapsamda işlemci devi, Qualcomm için çip üretmeye başlayacak. Ayrıca şirket, paketleme teknolojisini Amazon’a tedarik edecek.

Intel, Qualcomm için çip üretmeye başlayacak

Intel, Qualcomm için 2024 yılında gelmesi planan 20A işlem teknolojisini kullanarak çipler üretecek. Ancak şirketin hangi ürünleri ne zaman üreteceği açıklanmadı. Qualcomm şu anda Snapdragon işlemcilerini oluşturmak için birden fazla şirketten yararlanıyor. Şirket ayrıca çoğunlukla akıllı telefonlarda ve diğer taşınabilir cihazlarda kullanılan diğer yongaları oluşturmak için de başka üretim şirketlerinden destek alıyor.  CEO Pat Gelsinger, Intel’in Qualcomm için iddialı üretim planlarını şirketin gelişme stratejisinin bir parçası olarak ortaya koydu ve iki Arizona fabrika tesisine 20 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi. Intel CEO’su , şirketin başına geçtiğinden beri yeni bir strateji uyguluyor. Bu stratejinin bir parçası olarak Intel’ın üçüncü taraf şirketler için üretim yapması planları mevcuttu. Şimdi bu planlar hayata geçmeye başlıyor.  Firmanin gelecek planlarının arasında bir de 20A teknolojisi bulunuyor. Bu yeni gelen işlemcilerle tamamen yeni bir mimariye geçilecek. Bu gelişmiş teknolojide “Angstorm” etkin olarak kullanılacak.

Xiaomi akıllı telefon üretiminde Apple’ı geçti! İşte detaylar

Bir cevap yazın