iPhone 12 mini fena çuvalladı

160
iPhone 12 mini fena çuvalladı

Apple’ın Türkiye’de 9.999 TL’den satışa sunduğu iPhone 12 mini fena çuvalladı. Türkiye’de neredeyse hiç satmayan telefon, diğer pazarlarda da fazla talep görmedi.

Teknoloji dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Apple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 4 farklı iPhone modeli tanıtmıştı. Bu modellerden 3’ü iPhone 11 serisinin devamı niteliğindeydi. Sadece Apple’ın yeni kompakt modeli iPhone 12 mini yeni tanıtılmıştı.

Apple mini modelini tanıtırken, büyük ekranlı akıllı telefonları sevmeyen kitleleri hedef almıştı. Dolayısıyla satış rakamları bazında da beklenti hayli yüksekti. Lakin beklenildiği gibi olmadı.

Zaten mini modelin satışlarının iyi gitmediğine dair söylentiler mevcuttu. Fakat geçtiğimiz gün yayınlanan bir rapor mini modelinin satışlarının istenilen seviyede olmadığını direkt gözler önüne serdi.

Dilerseniz bahse konu rapora aşağıdan göz atabilirsiniz.

Raporda da net bir şekilde görüldüğü üzere 2 yıl önce çıkan XR’ın satışları bile iPhone 12 mini’ye göre çok daha iyi gidiyor. Öte yandan iPhone 12 ve 12 Pro Max modeline olan ilgi de hayli yüksek.

2019’da tanıtılan iPhone 11 satışları da hala yüksek seyrediyor. Eğer iPhone 12 mini’nin satışları bu şekilde seyretmeye devam ederse Apple iPhone 13 serisinde tekrardan 3 temel modele dönüş yapabilir.

Gerçi geçtiğimiz günlerde iPhone 13 mini’ye ait olduğu iddia edilen bir görsel de sızdırılmıştı. Belki Apple kompakt modeline iPhone 13 serisiyle son bir şans daha verebilir. Bekleyip göreceğiz.

Netflix, oyun sektörüne mobil cihazlarla giriş yapacak

Bir cevap yazın