iPhone 15 telefoto kamera ile gelebilir

6
iPhone 15 telefoto kamera ile gelebilir

Yeni nesil akıllı telefonlarını şekillendirmek için yeni yatırımlar yapmaya devam eden Apple, hazırlıklarına şimdiden başladığı iPhone 15 için önemli bir ortaklığa imza atmaya hazırlanıyor. Güney Kore’den gelen bilgiler Apple’ın Güney Kore merkezli kamera ve lens teknolojileri şirketi Jahwa Electronics ile dev bir ortaklığa imza attığı yönünde. Jahwa Electronics, başta otofokus ve OIS teknolojileri olmak üzere çeşitli kamera teknolojileri geliştirmesiyle tanınıyor.

Apple yetkililerinin geçtiğimiz yıl ziyaret ettiği Jahwa’nın Güney Kore’de yeni bir üretim tesisi kurmak için 155 milyon dolarlık bir yatırım yapması, şirketin Apple’ın yeni iPhone modelleri için kamera modülleri üreteceği yönündeki söylentileri doğruluyor. Halihazırda Samsung kameraları için de üretim yapan Jahwa, yakında telefon dünyasını domine eden iki şirkete de kamera teknolojileri sağlıyor olacak.

iPhone 13 hakkında yeni bir detay ortaya çıktı!

Bu yeni anlaşmanın belki de en ilginç tarafı, Jahwa tarafından üretilen kamera donanımlarının telefoto kamera ile ilgili olması. Görünüşe göre Apple, önümüzdeki yıl çıkacak iPhone 15 ile birlikte kullanıcılarına zoom özelliği çok daha gelişmiş telefonlar sunmaya başlayacak. Bu özelliklerin ne derece gelişmiş olacağını bekleyip göreceğiz. Apple, Jahwan ile yeni ortaklığını telefonlarındaki zoom özelliğini geliştirmek için kullanabileceği gibi, telefonlarına telefoto özelliği de ekleyebilir. Yeni iPhone’ların kameralarındaki gelişimin ne ölçekte olduğunu görmek için henüz erken olsa da gelen bu bilgiler Apple’ın dikkat çekici gelişmeler sunmaya hazırlandığını gösteriyor.

Bir cevap yazın