Keenetic Hero DSL: Pek çok farklı amaca uygun güçlü bir çözüm

115

Keenetic, ülkemizde son yıllarda parlayan teknoloji markalarından. Şimdiye dek giriş seviyesinden en üst seviyeye kadar pek çok farklı model hazırlayan firma, gelişmiş internet bağlantıları tarafında oldukça iddialı. Keenetic, kolay kullanılabilirlik, gelişmiş özellikler ve uygun fiyat politikasıyla hareket ediyor. Şimdi ise, Hero DSL ürünüyle karşımızda.

Keenetic Hero DSL modem router, bünyesinde ayarlanabilir 4 antene sahip. 5dbi değerindeki antenlere, 2 adet power amplifier da eşlik ediyor. Bu detay, özellikle mobil cihazlarda veri alışverişi yaşanırken elinizi güçlendirebilir.

Hero DSL, ethernet portları tarafında da zengin diyebiliriz. Üründe 5 tane ethernet portu yer alıyor ve her biri gigabit hızında. Bu, kablolu olarak yüksek bağlantı hızı anlamına geliyor. Peki bunu ev ya da ofisimizde, ne gibi araçlarda kullanabiliriz derseniz? Akıllı televizyondan bilgisayara, oyun konsollarından projektörlere kadar pek çok noktada işinize yarayacaktır.

Ayrıca cihaz, bir adet USB 2.0, bir adet USB 3.0 olmak üzere iki tane USB port bulunuyor. Çoğu cihazda bu özelliği göremiyoruz. Bu portlar, pek çok farklı amaç için kullanılabilir. Örneğin, USB sürücünüz yardımıyla da bir dosya sunucusu gibi kullanabilir, yazıcı bağlayarak çıktılar alabilir, USB 3G ve 4G modemlerinizi takarak kullanabilirsiniz.

Ürün, tıpkı diğer Keenetic ürünlerinde olduğu gibi farklı VPN protokollerini de destekliyor ve bu da internet güvenliği için önemli bir detay.

Hero, Keenetic’in Türkiye’de satışa sunduğu en güçlü vdsl/adsl modemi. Bu ürün, daha evvel pek karşılaşılmadığımız, ama ciddi fayda sağlayabilecek özellikleri yeni nesil yazılım desteğiyle bir araya toplayarak teknoloji severlere sunmak istiyor.

İlk olarak SNR Margin ayarlama özelliğinden söz edebiliriz. Bu özellik, ev ya da ofisinizdeki hattın üzerinden gelen sinyal ve gürültüyü tespit ederek manuel ayarlama yapılmasına imkân sunuyor. Bu, tabii ki daha performanslı internet deneyimleri demek.

Peki bağlantıda bir sorunla karşılaştınız diyelim… Bazen sorunun kaynağını öğrenmek vakit alabilir ve bu da can sıkıcıdır. Daha sıkıcı olan ise, yaşanan sorunun tekrar etme ihtimalidir. Keenetic, burada kullanıcılara “DSL tanılama ve raporlama” özelliğini sunuyor. Bu sayede, yaşanabilecek can sıkıcı durumlar için sistemde rapor oluşturuluyor ve Keenetic Türkiye ekibine haber verildiği takdirde de çözüm için harekete geçiliyor.

Supervectoring DSL özelliği, bu ürünü pek çok rakibinden ayıran özellikler arasında. Cihaz, 35b profile sahip ve bu, yeni VDSL standartlarından bir tanesi. Böylelikle eviniz ya da ofisinizdeki yoğun kullanımlarda dahi, kablolu olarak 300Mbps’a kadar indirme ve 50Mbps’a kadar da yükleme hızı sunabilir.

Tabii aynı anda birden fazla cihazın bağlandığı ve işlemlerin yürütüldüğü internet ağı, kesintisiz ve performanslı çalışabilmek için güçlü bir teknik altyapıya ihtiyaç duyar.
Keenetic Hero DSL, EN7516GT 900 MHz çift çekirdekli işlemci, 256MB DDR3 RAM ve 128MB flash bellekle geliyor.

2.4GHz ve 5GHz olmak üzere dual band olarak çalışan cihaz, içinde kurulu olarak gelen Keenetic işletim sistemi sayesinde de kolay kurulum ve kullanımın önünü açıyor.

Keenetic, ürünün ambalajından işletim sistemine, uygulama arayüz detaylarına kadar hemen her noktada Türkçe dil desteğini sunuyor ve kısa aralıklarla yazılım güncellemeleri sunuyor. Bu güncellemeler ne işe yarar diye sorabilirsiniz? En basitinden iki örnek vermek gerekirse, stabilite ve güvenlik diyebiliriz.

Wi-Fi, ev ve ofislerimizde artık olmazsa olmaz detaylardan bir tanesi. Yalnızca Wi-Fi olması da yeterli değil üstelik. Kopma yaşanmayan, yüksek hızlı Wi-Fi ağlar her zaman hayat kurtarıcıdır.

Keenetic Hero DSL, 2.4GHz bandında teorik olarak 300 değil, 400Mbps’a kadar, 5GHz bandında da 867Mbps’a kadar hız sunabiliyor. Bu detaylara bir de MU-MİMO desteğini eklediğimizde, aynı anda birden fazla cihazı kablosuz olarak bağladığınızda bile ciddi performans düşüşleri yaşamadan deneyimler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Wi-Fi Mesh de günümüzde teknoloji severlerin aradığı özellikler arasında yer alıyor. Hero DSL, diğer Keenetic ürünlerle uyumlu bir şekilde Mesh sistemi kurabiliyor. Böylece, “menzil genişletebilir” yani daha geniş mesafede kesintisiz olarak internet deneyimini yaşabilirsiniz. Bu, özellikle çok katlı ev ve ofis kullanımlarında işe yarayacak bir özellik.
Görüldüğü üzere Hero DSL, pek çok farklı amaca hizmet eden, ihtiyaca göre çalışma modları kolaylıkla değiştirilebilen bir cihaz.

Keenetic cihazınızın güç adaptörünü bağladıktan sonra, akıllı telefonunuza Keenetic’in uygulamasını indirip kurabilirsiniz. Bu uygulama, Google Play Store ve Apple AppStore üzerinden indirilebilir. Sonrasında, kurulum ve kullanım için bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Örneğin, bu uygulama üzerinden ağa bağlı cihazları yönetebilir, ağa bağlı cihazlara hız limitleri getirebilir, ebevyn korumasını etkinleştirerek çocuklarınıza daha güvenli internet deneyimleri sunabilir, hatta can sıkıcı online reklamları da engelleyebilirsiniz.

Tabii şunu da unutmamak gerekli. Uygulama üzerinden Keenetic’in destek ekibine de ulaşabilir ve kafanıza takılan konular hakkında bilgi talep edebilirsiniz.
Keenetic Hero DSL: Pek çok farklı amaca uygun, kullanımı kolay ve yüksek performanslı bir ürün

DSL modem olarak kullanabilir, router moduna geçiş yapabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda Wİ-Fi Mesh sistemine de dahil edebilirsiniz. Türkçe dil desteğine sahip bir arayüzünün olması ve kısa aralıklarla yazılım güncellemelerinin gelmesi de yine artı değerler.

4K çözünürlüklü filmlerden tutun da iyi grafikli online oyunlara, aynı anda birden fazla kişinin gerçekleştireceği sosyal medya gezintilerine kadar pek çok amacınız için ideal bir ürün diyebiliriz.

Bir cevap yazın